Mühendis Maaşları 2015

Mühendis Maaşları Ne Kadar?

Mühendis Maaşları 2015

Mühendislerin maaşları devlet ve özel olarak ikiye ayrılmaktadır. Devlet tarafında çalışmak isteyen mühendislerin aldıkları maaş çok olmamakla birlikte aynı zamanda ilerleyen yıllarda da çok ciddi artış göstermeyecektir. Fakat devlet içerisinde çalışmak yani işin garanti olması, bununla birlikte aynı zamanda iyi bir tazminat alınması mühendisleri devlete yönlendirmektedir. Özel sektörde ise alacağınız çok ciddi ve yüksek maaşlar ile zamanla büyüyebilir ve maaşınızı artırabilirsinizde. Bugün ki makalemizde her ikisini de karşılaştıracağız.

Mühendis maaşları 2015 yılında devlet içerisinde çok yüksek değildir. Ortalama bir mühendis 2,000 – 3,500 TL civarlarında maaş almaktadır. Devlet tarafından işe alınmış olan bu mühendislerin adlıkları maaşlar elbette ülkemiz standartlarında az değildir ancak; daha fazla kazanma şansları da bulunmaktadır. Devlet bünyesinde işten çıkartılmak gibi bir sorun olmadığı için insanlar az performans ile bu paraları kazanabiliyorlar.

Mühendis maaşları 2015 de özel sektörde nasıl birde ona bakacağız ancak; 2015 de değil tüm yıllarda değişiklik ve farklılık göstermektedir. Bugün çok iyi bir mühendis devlet yerine büyük ihtimalle özeli tercih edecektir. Özelde çalışmaya başlayanlar 1,500 TL civarlarında bir maaş ile başlarken zamanla eğer çok çalışırlar ise seneler geçmeden bu maaşlarını 4,000 – 6,000 TL arasında bir rakama çıkartabilirler. Bugün özel sektörde çalışıp 10,000 TL civarlarında maaş alan o kadar çok insan var ki, sizde bunlardan birisi olabilirsiniz.

Mühendis maaşları 2015 de bu şekilde olup, hem devlet hem özel sektör ikisi de iyi paralar kazandırıyor olmasına rağmen özel sektör daha çok tercih edilen ve tercih edilmesi gereken yer oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir