Kabin Memuru Maaşları 2015

Kabin Memuru Maaşları Ne Kadar?

Kabin Memuru Maaşları 2015

Kabin memuru olmak oldukça zor olduğu gibi bazı şartlarında yerine getirilmesi gerekmektedir. Kilo, boy ve fiziki durum çok önemli konular arasında yer almakta olup, kabin memuru olacak olan kişilerin başarılı birer birey olması da ayrıca son derece önemlidir.

Kabin memuru olmak isteyen kişilerin yüksek maaş alacaklarını da söyleyebiliriz. Şuanda birçok kabin memuru gayet güzel paralar kazanmaktadırlar. Bu paraların ne kadar olduğuna ve kabin memurlarının ne kadar kazandığına bugün ki makalemizde beraber bakacağız.

Peki, ama ilk olarak kabin memuru olmak için ne yapmalı? Yani özetle nasıl kabin memuru olunabilir? Çeşitli zamanlarda hava yolu firmaları belirli kriterlere göre alım yapmaktadır. Hava yolu firmasından ayrılan hostesler olduğunda, yeni hatlar açıldığında bu alımlar yapılmaktadır. Belirtilen kriterler aranan kriterlere ne kadar uygun olur ise, alınma durumunuz o kadar artar.

Başvuru aşamalarında genel olarak sırasıyla, form doldurulur, görüşmeler ve denemeler yapılır ve uygun görüldüğü takdirde firma tarafından belirlenen bir tarihte görevinize başlarsınız. Başladığınız zaman alacağınız para ise ortalama olarak 2 bin TL – 5 bin TL arasındadır.

Kısa ve özetle kabin memuru olmak isteyenlerin kendi becerileri ve kriterlerine göre maaşları da artacaktır. Örneğin 5 – 6 dil bilen bir kabin memuru ile sadece 1 dil bilen kabin memuru maaşları da farklı olacaktır. Ayrıca aradaki hizmet yılı farkı da maaşları doğrudan etkileyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir