İtfaiye Eri Maaşları 2014

İtfaiye Eri Maaşlarıİtfaiye Eri Maaşları 2014

İtfaiye bizlerin sıklıkla ihtiyaç duymadığı fakat ihtiyaç duyduğu anda da her zaman yanımızda olan bir ekiptir. Özellikle yangınların olduğu zamanlarda en büyük kurtarıcı olarak iş başında olan itfaiye erleri maaş olarak çok büyük rakamlar almıyorlar. Yeni başlayan bir itfaiye erinin yaklaşık olarak 2,000 TL aldığını söyleyebiliriz. İtfaiyede de ast üst ilişkisi olduğu için aldıkları maaşlarda değişiklik göstermektedir. Bir er 2,000 TL maaş alırken, çavuş 2,200 TL civarında para almaktadır. İtfaiye eri maaşları genellikle pek artış göstermemektedir. Fakat yaptıkları işlere baktığımız zaman aslında bu parayı fazlası ile hak ettiklerini görmekteyiz. Çünkü sadece yangınlar değil aynı zamanda birçok afet olaylarında ve kurtarma olaylarında da aktif olarak rol oynuyorlar.

2014 itfaiye er maaşları açısından iyi bir yıl olamayacak gibi görünüyor. Çünkü bu yıl içerisinde onlarda büyük oranda bir maaş alamadılar. Alacak gibi de durmadığı için itfaiye erlerinin bu konuda şikayetleri de haylice fazlalaşmaktadır. Özellikle itfaiye amiri ve başçavuşu arasında sadece 200 TL gibi bir fark oynadığı içinde amirler özellikle bu konudan şikâyetçi gibi görünebiliyorlar.

İtfaiye erlerinin sitemi ise birden fazla işe koşturuyor olmaları ama maaşlarının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle de büyük şehirlerde çalışan erleri düşünecek olursak, bu maaş gerçek anlamda azdır. Küçük şehirlerde her ne kadar sıklıkla olaylar olmuyor olsa da, büyük şehirlerde hemen hemen her gün olaylar olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kendileri daha yüksek maaş beklentisine giriyorlar. Eğer aklınızdan itfaiye olmak gibi bir düşünce var ise, er, çavuş, başçavuş ve amir gibi kademelerin ne kadar maaş aldıklarını iyice araştırmalısınız. Aksi halinde sonradan bu işe girdiğiniz için pişman olabilirsiniz.

Kısaca toparlamak gerekirse, itfaiye erlerinin çok yüksek maaş almadıklarını ve aldıkları paranın 1,900 TL ile 2,000 TL arasında değiştiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Küçük bir şehirde çalışan er için bu rakam uygun iken, büyük şehirde çalışanlar için bu rakam pek de yeterli gelmeyecektir. Herhangi bir prim almadıklarını da ayrıca belirtip böyle bir beklenti içerisinde olmamaları gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir