İmam Maaşları 2015

İmam Maaşları Ne Kadar?

İmam Maaşları 2015

İmam maaşları 2015 yılında diğer devlet memurları ile birlikte zam almış ve artmıştır. Devlet memuru sayılan imamlarla beraber müezzin, vaiz ve müftü gibi birçok din görevlisinin maaşları beli oranlarda ülkemizde artırılmıştır. İmam maaşları için devlet %3 – %4 civarlarında bir zam verirken, diğer tüm devlet memurları ile aynı eşit oranda zam vermiştir. Elbette bugün baktığımız zaman bazı imamların maaşları daha düşük iken bazılarının ki daha fazla olabilir. Yılına ve derecesine bağlı olarak değişiklik gösteren maaşlar imamlar için yeterli olabilir diyebiliriz.

İmam maaşları 2015 ne kadar diye bakacak olursa şunları söyleyebiliriz. Bugün işe yeni başlamış olan bir imam; 1.800 TL civarlarında para alırken, uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir diğer imam ise 2.300 TL civarlarına kadar maaş alabilir.

İmam maaşları 2015 de aslında ortalama ve sabit bir zam alırken yine diğer tüm mesleklerde olduğu gibi derece ve hizmet yılına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İmam maaşları Ocak ayında bu zammı alırken, Temmuz ayında ise yeni yani ikinci bir zam gelecektir. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zam alan devlet memurları, zamlarının içerisine aynı zamanda çocuk ve evlilik yardımı gibi yardımlar içinde zam almıyorlar. Alınan yardımların içerisine zammın verilmiyor olması aslında birçok kişi tarafından eleştirilse de devlet bu konuda haklıdır.

İmam maaşları 2015 de bu şekilde verilirken, ilerleyen dönemlerde daha fazla zammın gelmesi de mümkün olabilir. İmam ve din görevlilerinin maaşlarını takip etmek için internet sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir