Hostes Maaşları 2016

Hostes maaşları 2016 yılında diğer yıllara göre çok fazla değişiklik göstermemektedir.

Hostes maaşları 2016 yılında diğer yıllara göre çok fazla değişiklik göstermemektedir. 2015 yılında alınan maaşlarının hemen hemen aynısını alacak olan hostesler, bu yıl içerisinde az da olsa bir zam ile karşılaşacaklardır ancak; alımlara yönelik ilanlara baktığımız zaman maaşların geçtiğimiz senelere yönelik aynı rakamlar üzerinden verildiğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Hostes maaşları 2016 yılında firmalara göre de değişiklik gösterirken, yine en yüksek maaşı THY yani Türk Hava Yolları veriyor. Hosteslerine son derece değer veren ve kaliteli kişileri seçmekten kaçınmayan THY, hosteslerine geçtiğimiz yıllarda 3,000 – 3,500 TL arasında maaş verirken bu yıl yeni yapılacak olan zamlarla bu rakamı 4,000 TL dolaylarına kadar çıkartmayı planlamaktadır.

Hostes maaşları 2016 yılında diğer şirketlerde nasıl olacak diye baktığımız zaman ortalama verilen fiyatlar 2,500 – 3,000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özellikle THY haricindeki diğer küçük firmaların hosteslerine yeterli kadar para vermemesi de birçok kişi tarafından tartışma konusu olarak konuşulmaktadır.

Hostes maaşları ile ilgili olarak çalışma yapan firmalar, hem yabancı dili iyi hem de farklı özellikleri olan kişilere de farklı ödemeler yapabiliyorlar. Kişinin biraz da kendisini geliştirmesi ile alakalı olan bu meslekte para hostesler için her ne kadar ikinci planda da olsa aldıkları paraya önem vermektedirler.

Hostes maaşlarının yeterli veya fazla olduğunu düşünüyorsanız yorum kısmından bizlere düşüncelerinizi gönderebilir ve maaşlar hakkında yorum yapabilirsiniz. Eğer hostes iseniz ne kadar maaş aldığınızı bizlere yazarak yazımıza daha net bilgiler katabilirsiniz.

Hostes Maaşları 2016” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir