Hostes Maaşları 2015

Hostes Maaşları Ne Kadar?

Hostes Maaşları 2015

Uçakların en dikkat çeken ve belki de bir pilot kadar önemli unsuru olan hostesler, güzellikleri kadar kalifiye birer eleman olmaları ile de dikkat çekmektedir. Bugün ülkemizde bulunan birçok hava yolu şirketinde çalışan binlerce hostes, yaptıkları işinde zorluğunun farkında olup, iyi maaş almaktadırlar. Hostes maaşları 2015 yılında ne kadar diye merak edenleriniz var ise bugün ki konumuzda ne kadar maaş aldıklarını yazacağız.

Hostes maaşları 2015 de aslında pek fazla bir artış göstermemektedir. Nedeni ise sadece yeni yıla bağlı olması değil, bu hava yolu şirketlerinin giderek büyümesi ve gelişmesi ile alakalı bir durumdur. Özellikle THY (Türk Hava Yolları) gibi dünyanın en büyük şirketleri hosteslerine çok iyi maaşlar ödemektedir. Bugün THY’de çalışan bir hostes yaklaşık olarak 3.500 – 3.750 TL arasında maaş almaktadır.

Hostes maaşları 2015 de az da olsa artış gösterdiği gibi aynı zamanda burada çalışan hosteslerin performansları da göz önüne alınmaktadır. Bugün bir hostesin THY gibi bir şirkette ortalama 3.500 TL maaş aldığını söyledik ancak; diğer hava yolu şirketlerine baktığımız zaman bu fiyatın biraz daha az olduğunu görebiliyoruz.

Hostes maaşları 2015 de diğer şirketlerde ise 2.500 – 3.000 TL arasında değişmektedir. Hosteslerin tecrübesi, hizmet yılı, kaç dil bildiği ve diğer birçok kriter göz önüne alındığı zaman hosteslere zam yapılmaktadır. Şirketler bu tarz bütün kriterleri bir araya toplamakta ve daha sonrasında buna göre zamlarını yapmaktadırlar. Fakat içlerinde THY gibi büyük bir şirketin olması elbette bir fark yaratmakta ve daha fazla maaş vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir