Hizmetli Maaşları 2015

Hizmetli Maaşları Ne Kadar?

Hizmetli Maaşları 2015

Hizmetli maaşları 2014 yılında en düşük maaş özelliğini taşırken 2015 yılında da bu özelliğini korumaya devam etmektedir. Devlet içerisinde hizmetli olarak çalışan kişilerin aldıkları 2,114 TL maaş aslında kötü sayılacak bir maaş değildir. Bugün özel sektörde ya da başka sektörlerde bu işi yapan kişilerin bu kadar maaş alması söz konusu dahi olamaz. Fakat devlet bünyesinde çalıştıkları için maaşları da bu derece yüksek oluyor.

Hizmetli maaşları 2015 yılında ortalama 75 TL zam almıştır. Aldığı zam ile 2,114 TL seviyelerine çıkan maaş, yine bu yıl Temmuz ayında aynı şekilde bir zam daha alacaktır. Her yıl devlet ile memur arasında çıkan bu kavga sonunda gülen taraf her zaman devlet olamıyor. Geçtiğimiz senelerde daha az maaş veren devlet bu yıl bu rakamı biraz daha artırmak zorunda kaldı.

Hizmetli maaşları 2015 de birçok kritere göre ele alınmaktadır. Enflasyonun artması ya da azalması maaşların belirleyici yani etken unsuru olmaktadır. Bu sebepten dolayı da devlet kendi kafasına göre değil elinde verilere ve istatistiklere göre hareket etmek zorundadır. Eğer sizlerde hizmetli iseniz ya da olacaksanız, maaşınıza devletten çok enflasyon ve diğer değerlere göre zam beklemelisiniz.

Hizmetli maaşları 2015 de birçok kişiden iyi olacak şekilde verilmektedir. Bugün bankada çalışanlar bile ortalama 1,000 TL maaş alırken, hizmetlinin 2,114 TL maaş alması birçok kişinin de gözüne ayrıca batmaktadır. Bu sebepten hizmetlilerin kesinlikle az maaş alıyoruz dememesi ve aldıkları paranın hakkını vermeleri gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir