Hakim Maaşları 2015

Hakim Maaşları Ne Kadar?Hakim Maaşları 2015

Hakim maaşları 2015 yılında diğer birçok maaş gibi zamlanmış olup, yeni yılda ciddi artış ile verilecektir. Hakimlerin yaptıkları işlere oranla aldıkları maaşın iyi olduğunu ve iyi kazandıklarını da ayrıca söyleyebiliriz. Hakim maaşları 2015 de sadece hakimin hizmet yılına göre değişiklik göstermektedir. Hakim hizmet yılını eğer artırmış ise derecesi de yükselecek ve böylelikle daha fazla maaş alacaktır.

Hakim maaşları 2015 de nasıl değişiklik gösterecek ve hakimler ne kadar maaş alacak bugün ki yazımızda hepsini konuşacağız. Öncelikli olarak hakimlerin Ocak ayında bir zam aldıklarını ve bu zammın birinci zam olduğunu belirtelim. Bir sonraki zam ise Hazirana ayında gelecek olup, devlet belli bir oranda zamlarını gerçekleştirmektedir.

Hakim maaşları 2015 de hakimlerin derecelerine göre verilmektedir. Derecesi yüksek hakimler elbette maaş olarak da daha yüksek alacaklardır.

8. derecede bulunan hâkim – 8/3 – 2 yıl hizmet: 5.086 TL almaktadır. 8. derece en düşük derece olup, şuanda ülkemizdeki en düşük hakim maaşı 5.086 TL’dir.

1. derecede bulunan hakim – 1/1 – 15 yıl hizmet: 6.459 TL almaktadırlar. 1. derecenin en yüksek maaş almasının yanında birde en yüksek maaşı alan birinci sınıf hakimler bulunmaktadır.

1. sınıf hakim – 1/4 – 21 yıl hizmet: 8.801 TL almaktadırlar. En yüksek maaşı alan birinci sınıf hakimleri hakimler arasında en fazla maaşı alanlardır.

Hakim maaşları 2015 yılında bu şekilde olup, Haziran ayında da yine aynı oranlarda ikinci bir zam yapılması beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir