Diyetisyen Maaşları 2015

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar?

Diyetisyen Maaşları 2015

Diyetisyenler şuanda ülkemizde çok fazla itibar görmemesinin yanında aynı zamanda çok fazla da maaş almamaktadır. Elbette özel hastanelerde çalışan diyetisyenler daha fazla maaş almaktadırlar fakat devlet bünyesinde çalışan diyetisyenler için aynı şeyleri söylemek mümkün olmayacaktır.

Ülkemizde henüz obezite gibi bir sorun ortaya çıkmadığı için diyetisyenler şuan için ikinci planda kalıyorlar. Fakat kendisine çok fazla önem veren ve tek başına kilo veremiyorum diyenler soluğu yine özel diyetisyenlerde almaktadır.

Bundan yaklaşık olarak 15 yıl sonra obezite hastalığı ülkemizi ciddi şekilde saracak ve diyetisyenlerin kıymeti 2 kat daha ortaya çıkacaktır. Eğer sizlerde diyetisyen olmak isterseniz, şuanda biraz daha arka planda kalacağınızı ve daha sonrasında ön plana çıkacağınızı bilmelisiniz.

Diyetisyen maaşları 2015 de ne kadar diye bakacak olursak, karşımıza ilk olarak devletin verdiği maaş çıkacaktır. Devlet bir diyetisyene ortalama olarak 2.400 TL para vermektedir. Bunun içerisinde aile ve çocuk yardımı gibi ücretlerde bulunmaktadır.

Devlet bünyesinde çalışan bir diyetisyen bu maaşı alırken, özelde çalışan bir diyetisyen ortalama 4.000 TL civarlarında maaş almaktadır. Özel hastanelerin avantajı maaşı yüksek olması dışında pek bir avantajı yok diyebiliriz.

Diyetisyen maaşları 2015 de bu şekilde olurken, eğer kendi ofisini açacak olursa, bir diyetisyen daha fazla para kazanabilir. Serbest çalışan diyetisyen ortalama 2.500 – 20.000 TL arasında para kazanmaktadırlar. Kişinin kendini geliştirmesi ile ilintili olan bu maaş konusu hakkında daha fazla bilgi almak ve diyetisyenlerin zam oranları ve ne zamanlarda zam alacaklarını öğrenmek için internet sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir