Bilgisayar Programcısı Maaşı 2016

Bilgisayar programcılarının ne kadar maaş aldığı her zaman merak edilmiştir. Özellikle bu mesleği tercih etmek isteyen kişiler 2 yıllık bir okul okuduktan sonra ne kadar maaş alacaklarını merak ediyorlar.

Bilgisayar programcılarının ne kadar maaş aldığı her zaman merak edilmiştir. Özellikle bu mesleği tercih etmek isteyen kişiler 2 yıllık bir okul okuduktan sonra ne kadar maaş alacaklarını merak ediyorlar. Genellikle özel sektörde çalışmayı tercih eden bilgisayar programcıları 2015 yılında ne kazanıyorlarsa 2016 yılında da aynı rakamları kazanacaklardır. Kazanacakları rakamlara baktığımız zaman karşımıza gelen ilk rakamlar asgari ücret ile başlayıp daha da yukarılara çıkmaktadır.

Bilgisayar programcısı maaşı ortalama 1,000 – 2,500 TL arasında bir fiyat farkı göstermektedir. Bu kişiler eğer işin ehli ise yani kendisini kalifiye bir eleman yapmış ise kazanacakları para daha da artabilir. Özellikle üniversiteyi başarı ile bitirmiş veya kendisine katkı sağlayacak kurslara gitmiş olanlar, 3,000 – 5,000 TL arasında özel kuruluşlardan para alabiliyorlar.

Bilgisayar programcısı maaşı 2016 yılında da bu rakamlar arasında gidip gelecektir. Özellikle bilgisayar programcısı olmak isteyenlerin bu rakamlara ilk olarak göz atması ve daha sonrasında bu mesleği tercih etmesi gerekmektedir. Çünkü eğer kişiler kendisini geliştirmez ise, kazanacakları paralar asgari ücretin en fazla birkaç yüz lira üzerinde olacaktır. Bu rakamlarda o kişileri asla tatmin etmeyecektir.

Her zaman daha fazla para kazanmak isteyen insanoğlunun bu meslek içerisinde beklentileri fazla olsa da, bir mühendis kadar fazla para kazanmaları maalesef mümkün olmayacaktır.

Bilgisayar programcısı maaşı 2016 yılında ne kadar olmalı ve rakamların ne kadar yükselmesi gerekiyor gibi görüşlerinizi bizlere yorum yolu ile iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir