Bankacı Maaşları 2015

Bankacı Maaşları Ne Kadar?

Bankacı Maaşları 2015

Bankacı maaşları birçok kişi tarafından hep merak edilmiştir. Yaptıkları işi görüp çok iyi maaş aldıklarını zannedenler ise bu makalemiz sonrasında hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bugün bir bankacının ve iyi bir bankacının ortalama ne kadar maaş aldıklarını hesaplayacak ve sizlere söyleyeceğiz.

Bankacı maaşları 2015 yılında elbette zamlanacaktır falan bu zamlarda çok büyük artışlar olmayacağı gibi maaşın tamamında da artışlar olmayacaktır. Bugün normal bir bankacı, ortalama olarak 1,000 – 1,250 TL civarlarında maaş almaktadır. Veznede çalışan kişiler hele birde bankacılık yıllarının en başındalar ise bu rakam 1,000 TL üzerine çıkamaz. Bu sebepten dolayı, bankacıların çok iyi paralar aldıklarını söylememiz mümkün olmayacaktır.

Bankacı maaşları 2015 de çok zamlanmamış olsa da, yine de bankacılar bazı primler alabiliyorlar. Bugün iyi bir bankacı ve kademe olarak yüksek olan bir bankacı 2,000 – 3,000 TL arasında para kazanırken aynı zamanda kredi kartı satışı, hesap açılışı ve kredi çekimlerinde bankadan prim almaktadır. Bu sebepten dolayı da bankacıların kendi maaşları haricinde 300 – 400 TL prim yani teşvik parası verilmektedir.

Bankacı maaşları tamamen bankaların kendi politikalarına bağlı olup, her banka farklı maaş vermektedir. Çalışanlarına en iyi parayı veren bankalar arasında ise TEB, İş Bankası ve Ziraat Bankası bulunmaktadır. Bu bankalar normal diğer bankalardan biraz daha fazla maaş verdiği için en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadırlar. Eğer bankacı olmak istiyorsanız ya da bir bankacı adayı iseniz, maaşınızın artması ya da çok olmasını istiyorsanız, tamamen kendi çalışmalarınıza odaklanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir