Avukat Maaşları 2016

Avukat Maaşları 2016 Yılında Ne Kadar Olacak Belli Oldu. İşte O Rakamlar..

Avukat maaşlarına yönelik çalışmalar bitmiş ve 2016 – 2017 yılına ait maaşlar ortaya çıkmıştı. Birçok avukatın merakla beklediği maaşlar belli olmuş olup avukatların ne kadar maaş alacağı kademelerine göre belirlenmiştir. Devlet bünyesinde memur olarak çalışacak olan avukatların maaşları da bir nebzede olsa artmış olup, neredeyse serbest çalışan bir avukat kadar maaş alır hale gelmiştir. Bu makalemizde sizlere avukatın hem devlet bünyesinde çalışıp kazandıkları maaşları verirken hem de aynı zamanda özel sektöre dair bilgiler de vereceğiz.

Devlet bünyesinde yani memur olarak çalışan avukat maaşları 5 bin TL sınırına kadar dayanmıştır. Bu sebepten dolayı da serbest çalışmak yerine birçok avukat sınavlar yolu ile devlet bünyesinde girmeye çalışmaktadır.

DEVLET MEMURU: 4,970 TL (1/4)

ÖZEL SERBEST AVUKAT: 2,000 – 10,000 TL

Her iki avukatında çok iyi para kazandığını ve her ikisinin de başarılı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Devlet bünyesinde olan bir avukat belki 10 dava karşılığında 4,970 TL alırken, özel bir avukat sadece bir davadan bu parayı alabilir. Fakat yeri gelir dava alamaz ve para bile kazanamaz.

Devlet bünyesinde avukat olmak çok rahat bir çalışma ortamına zemin hazırlamakla beraber aynı zamanda da iyi bir maaş almak için de kapı açmaktadır. Avukat maaşları 2016 – 2017 dönemi için bu şekilde belirlenmiş ve bu fiyat üzerinden ödemeler yapılacaktır. Avukatların derecelerine göre maaşları düşüklük gösterebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir