Avukat Maaşları 2015

Avukat Maaşları Ne Kadar?

Avukat Maaşları 2015

Avukat maaşları aslında avukatın kendi çalışması ve başarısına göre değişiklik gösterebilir fakat devlet bünyesinde çalışan avukatlarda hiç yorulmadan çok iyi paralar kazanabiliyorlar. Özellikle avukatların 1/4 kapsamında olması ve devlet bünyesinde saygın bir yerde duruyor olmaları maaşları kadar önem arz etmektedir. Şuanda devlet bünyesinde çalışmakta olan bir avukat ortalama olarak 4,478 TL para almaktadır.

Avukat maaşları 2015 yılında 138 TL zam alarak 4,478 TL olmuştur. Bu yıl aynı şekilde Temmuz ayında da zam almasını planladığımız avukatlar, aynı şekilde diğer memurlar gibi birçok ek yardım almaktadırlar. Avukatların devlet içerisinde aldıkları maaşlar böyle iken aynı zamanda iyi bir emeklilik ikramiyesi ve ilerleyen zamanlarda iyi bir emekli aylıkları olacaktır.

Avukat maaşları 2015 de devlet haricinde bireysel çalışanlar için de 2,500 – 5,000 TL seviyelerinde yer alacaktır. Eğer çok başarılı bir avukat olursa zaten kazanacağı paranın bir üst limiti olmayacaktır. Bugün çok iyi çalışan avukatlar aylık 10,000 – 15,000 TL civarlarında paralar kazanmaktadırlar. Eğer iyi bir avukat değilseniz de devletin verdiği paranın yarısını bile zor kazanabilirsiniz.

Avukat maaşları 2015 de birde şirketler bazında yer almaktadır. Şirketlerin avukatlığını yapan kişiler, hem düzenli yüksek maaş alırken hem de aynı zamanda dava başına % komisyon almaktadırlar. Özellikle iyi ve bilindik avukatların maaşları olmadığı gibi sadece prim üzerinden bile milyon TL dolaylarında paralar kazanmaktadırlar.

Kısa ve özetle devlet bünyesinde çalışanların aldıkları paralar belli iken aynı zamanda kendi başına ya da bir şirket ile çalışan avukatlarında maaşları ortadadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir