Astsubay Maaşları 2015

Astsubay Maaşları Ne Kadar?

Astsubay Maaşları 2015

Askeriyenin tabiri caizse bel kemiği pozisyonunda olan astsubaylar, maaş olarak subaylardan daha düşük alıyorlar. Rütbe olarak daha düşük olmaları sebebi ile daha düşük maaş alıyor olmaları son derece normal diyebiliriz. Astsubaylarda da aynı şekilde bir emir komuta zinciri bulunmaktadır. Her birinin farklı maaşlar aldığını görmekteyiz. Astsubay maaşları da diğer tüm devlet memurları maaşları gibi belirli oranda bir maaş zammı almıştır. Bu orana bağlı olarak maaşlar Ocak ayında aldığı zamdan sonra birde Temmuz ayında alacaktır.

Astsubay maaşları 2015 de ortalama %3 civarlarında zamlanırken, bu zam oranı maaşa farklı şekillerde yansıyabilir. Astsubay maaşları hakkında daha net bilgi verecek olursak sizlere şöyle bir liste çıkartabiliriz.

– 2 Kademeli Kıdemli Başçavuş: 3.400 TL

– Başçavuş: 2.950 TL

– Üstçavuş: 2.700 TL

– Çavuş: 2.340 TL

Astsubay maaşlarının da aslında az olduğunu söylememiz mümkün değildir. Bugün bir çavuş 2.340 TL maaş alırken belki bir öğretmen bu kadar maaş almamaktadır. Her ne kadar çavuşların ya da başçavuşların sorumluluk ve yükleri daha fazla olsa da, ülkemiz standartlarında çok iyi para aldıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Astsubay maaşları 2015 yılında daha ne kadar zam alır ya da gelecek yıl ne olur bilemiyoruz. Fakat internet sitemiz birçok iş grubunu olduğu gibi astsubayların da maaşlarını takip etmektedir. Zam haberlerini ya da diğer ikramiyeler gibi bir konu hakkında bilgi almak için internet sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir