Arkeolog Maaşları 2015

Arkeolog Maaşları Ne Kadar?

Arkeolog Maaşları 2015

Arkeologlar her ne kadar halkımız tarafından çok bilinmese ve takdirler karşılanmasa da, geçmişimizi öğrenmemiz açısından bizlere gerekli olan mesleklere sahip kişilerdir. Özellikle arkeologların ülkemizde iyi işler yapıyor olmasının sebebi ise topraklarımızın geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıdır. Bu sebepten dolayı arkeolog maaşları 2015 yılında zamlanmış ve büyük bir artış göstermiştir.

Özellikle yapılan zamlardan memnun kalan arkeologlar, birçok devlet memuru gibi devletten yardım almaktadır. Arkeologlarda devlet bünyesinde bir dereceye sahip olup, 8/1 kapsamında çalışmaktadırlar.

Arkeolog maaşları 2015 yılında yardımsız, 2.450 TL civarlarında iken evlilerin ve çocuğu olan kişilerin aldıkları yardımlarla beraber bu rakam 2.710 TL’ye kadar çıkabiliyor. Devletin evli ve çocuğu olan kişilere geçim yardımı yapmasının en güzel yanı ise maaşınızdan vergi kesmiyor olmasıdır.

Arkeolog maaşları 2015 yılında Ocak ayında aldığı zamlardan sonra birde Temmuz ayında zamlanacaktır. Temmuz ayında alacakları zamlarında aynı oranlarda olması beklenmektedir. Aralık ayında açıklanan zamların haricinde bir zam almayacak olan Arkeologlar, yaptıkları işlere oranla iyi derece maaş almaktadırlar.

Devlet bünyesinde çalışmakta olan arkeologlar aynı zamanda bir keşfe çıktıları zaman devletten birçok yardım almaktadırlar. Ceplerinden herhangi bir para harcamayan arkeologlar, ekstradan para harcamıyorlar.

Sizlerde arkeolog maaşları hakkında güncel bilgiler edinmek isterseniz, internet sitemizi takip edebilirsiniz. Birçok meslek grubunun maaşlarını takip eden internet sitemiz, arkeolog maaşlarının gelecek yılda ne kadar olacağı konusunda sizleri aydınlatmaya devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir