2015 Emekli Maaşları

Emekli Maaşları

2015 Emekli Maaşları

Emekli maaşları ödenmiş olan primlere ve derecesine göre farklılık gösterebiliyor. Bugün baktığımız zaman SSK ve Bağ-Kur emeklileri azımsanmayacak kadar da iyi derece maaş alıyorlar. Üstelik aldıkları maaşlarının yanında birde ücretsiz muayene oldukları için devletin tüm imkanlarından sonuna kadar en güzel şekilde yararlanmış oluyorlar.

2015 emekli maaşları için biraz konuşacak olursak, son dönemde verilmiş olan zamlarla artık 900 TL altında hiçbir maaş kalmamıştır. Bugün en düşük primi ödemiş olan kişiler bile 900 TL civarlarında para almaktadır. Bunu gene en yakın olarak 1.100 TL ile derecesi biraz daha yüksek emekliler takip etmektedir. Yine aynı şekilde 3.000 TL civarlarına kadar çıkan emekli maaşları her kademesinde zam almaktadır.

2015 emekli maaşları içerisinde devletten emekli olanlar ve kademesi yüksek olan kişiler 7 – 8 bin TL civarlarında bile emekli maaşı alabiliyorlar. Ülkemizde bu kadar güzel maaşların ödeniyor olması aslında emeklilerin ne kadar şanslı olduğunu da göstermektedir. Devletimiz 2015 yılının ilk zammını %2,34 olarak vermiş ve emekli maaşlarına ortalama 24 TL civarlarında bir zam yapmıştır. Bir sonraki zammın da Temmuz aylarında gelmesi büyük olasılıkla beklenmektedir.

2015 emekli maaşları hakkında daha fazla detaylı bilgi almak isterseniz sitemizi takip edebilirsiniz. İnternet sitemizin emeklilerin ne zamanlarda ve ne kadar maaş alacağını sizlere ilk söyleyecek olan internet sitesi olacaktır. Emekli maaşınızın ne kadar zam alacağını ilk olarak bizden duymak isterseniz bizleri takipte kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir