Yatırılan Sınav Başvuru Ücreti Geri Alınabilir Mi ?

22 Mart 2016 Salı, 20:14
Yatırılan Sınav Başvuru Ücreti Geri Alınabilir Mi ?

Kamu Personeli Seçme Sınavı başvur ücretleri yatırıldıktan sonra geri alınabilir mi ?Bilindiği gibi 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 17 Mart 2016 tarihinde başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından başvuru kılavuzunun yayımlanması ile beraber başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. Ancak bu son başvuru tarihi Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin belirlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru merkezlerinden başvuru yapacakları kapsıyor. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi üzerinden aday işlemleri bölümünden başvuru yapacak olan adayların son başvuru tarihi ise 31 Mart saat 23.59 olarak belirlenmiştir. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvuru yapacak olan ve başvurularını Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin belirlediği başvuru merkezlerinden yapacak olan adaylar: başvurularını yaparken yanlarında kimlikleri ve son 50 aylık Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden onaylanmış 2 adet fotoğrafları bulundurmaları gerekiyor. Başvurularını yapan adaylar ilgili bankalara başvuru ücretlerini yatırdıklarında başvuruları tamamlanmıştır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacak olan adaylar başvurularını yaparken Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinden aday işlemleri paneline T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvuru adımlarını izleyerek başvurularını yapabilirler. Bu adaylarda ilgili bankalara başvuru ücretlerini yatırdıklarında başvuru işlemlerini tamamlamaları için ilgili bankalara başvuru ücretlerini yatırmaları gerekiyor. 

Ancak başvurular doğrultusunda yanlış bir ücret yatıran farklı sınav oturum için ücret yatıran sınav zamanında sınava girmeyen veya giremeyen yaşanan herhangi bir olumsuzluktan dolayı sınavdan men edilen adaylar başvuru ücretlerini geri alamayacaklar. 

Sinan YILMAZ /isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.