KPSS'ye Girerken Yanınızda Olması Gereken Belgeler

16 Mart 2016 Çarşamba, 14:01
KPSS'ye Girerken Yanınızda Olması Gereken Belgeler

Kamu Personeli Seçme Sınavına giderken, mutlaka yanınızda olması gereken belgeleri açıkladık. KPSS’ye Girerken Yanınızda Olması Gereken Belgeler

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından duyurulan kılavuzun ardından başvuruları 17.03.2016 ve 31.03.2016 tarihinde alınacak olan KPSS sınavının bir çok dikkat edilmeyen ancak son derece önemli yanları bulunuyor. Kamu Personeli Seçme Sınavına yönelik, sınava giderken mutlaka ama mutlaka yanınızda olması gereken belgeleri isbilgisi.com aracılığıyla sizler için araştırdık.

İşte KPSS’ye Girerken Yanınızda Olması Gereken Belgeler

Bu noktada karmaşayı gidermek için kullanılabilecek en önemli kaynak elbette yayınlanan kılavuz. isbilgisi.com ekibi olarak kılavuzu sizler için inceledik, Kamu Personeli Seçme Sınavına giderken götürmeniz gereken önemli belgeleri listeledik.

Adayların katılacakları sınava yönelik, isim soyisim, sınav yeri-tarihi-saati, T.C kimlik numaraları ve diğer kimlik bilgilerini üzerinde barındıracak şekilde ÖSYM’nin resmi web sitesinden bir sınav giriş belgesi düzenlenecektir. Sınava girecek olan adaylar; T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin web sitesinden edinebilirler. Bu belge üzerinde sınav yeri, salon numarası ve sıra numarası gibi sınava yönelik bilgiler ve kimlik belgeleri yer almaktadır.

Sınava katılacak olan adaylar yanlarında, bahsi geçen sınav giriş dökümanlarını bulundurmak durumundalar. Aday farklı farklı sınavlara gireceklerse her sınav için ayrı ayrı sınav giriş belgesi olmak durumundadır.

Tüm bunların yanı sıra adayların yanlarında pasaportları veya T.C kimliklerinin de bulunması gerekmektedir. Sınava girecek olan adaylar, bahsi geçen belge ve evraklardan herhangi birini unutmaları veya ibraz edememeleri durumunda, sınava katılamayacaklardır. Bu nokta son derece önem arz etmektedir. Buradan hareketle sınava girecek adayların, sınava gitmeden önce evde son bir evrak kontrolü yapmalarında fayda görülmektedir.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.