KPSS ve ÖABT Sınava Giriş Yerleri Açıklandı

24 Haziran 2015 Çarşamba, 14:23
KPSS ve ÖABT Sınava Giriş Yerleri Açıklandı

2015 yılı KPSS ve Öğretmen Alan Bilgisi Testi için yapılacak sınav için giriş yerleri açıkladı.

KPSS ve ÖABT Sınava Giriş Yerleri Açıklandı

2015 yılı KPSS ve Öğretmen Alan Bilgisi Testi için yapılacak sınav için giriş yerleri açıkladı. Giriş yerlerini açıklayan kurum, 4 – 5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak 2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak 2015-ÖABT için başvuran kişilerin sınav giriş yerleri açıklandı. Açıklamada bina salon numaralarına kadar verilen bilgiler sayesinde adaylar nerede sınava gireceklerini erkenden öğrenebilecekler.

Adaylar sınava girecekleri yerlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C kimlik numarası ve ÖSYM şifreleri ile kolayca öğrenebilecekler. Adaylar sınava girecekleri yer ile ilgili bina, salon ve sıra numarası gibi bilgileri edinebilecekler. Bu bilgilerin yer aldığı “ resimli “ çıktıyı yanlarına almalı ve o şekilde sınav salonuna gitmelilerdir. Sınav salonuna elinde belgesiz giden adaylar sınava kesinlikle alınmayacaktır.

Sabah oturumu 09.30’da başlayan sınavın öğleden sonraki oturumu ise 14.00 saatinde başlayacaktır. Adaylara yapılan uyarıda adayların sınav saatinden 1 saat öncesinde sınav salonunda olmaları önemle bildirilmiş ve gerekli uyarılar yapılmıştır.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.