KPSS Lisans Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

22 Mart 2016 Salı, 21:44
KPSS Lisans Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans sonuçlarının açıklanma tarihi değişti.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı.  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden yayımlanan başvuru kılavuzu ile Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları başlamış oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) başvuruları 31 Mart 2016 saat 23.59’a kadar devam edecek. 
 
Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) başvuruları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin belirlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) başvuru merkezlerinden başvuru yapabilirler. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) başvurularını gerçekleştirirken yanlarında kimlikleri ve ÖSYM tarafından onaylanmış olan 50 aylık olan fotoğraflarından iki adet bulundurmaları gerekiyor. Adaylar başvurularını yaptıklarında ilgili bankalara başvuru ücretlerini yatırarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklar.  
 
Adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinden başvuru yapabilecekler. Bu adaylar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesine ( www.osym.gov.tr ) giriş yaparak aday işlemleri paneline kendi ÖSYM şifreleri ve T. C. Kimlik Numaraları ile giriş yapacaklar. Burada adaylar başvuru işlemlerini verilen bilgiler doğrultusunda yaptıktan sonra ilgili bankalara Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) başvuru ücretini yatırarak başvuru işlemlerini tamamlayacaklar.  
 
Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) hakkında ÖSYM tarafından bir açıklama yapıldı. Normal Şartlarda Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Lisans sonuçları 9 Haziran 2016 tarihinde açıklanacaktı. Ancak ÖSYM Başkanlığı tarafından bir değişiklik yapılarak Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS ) Lisans sonuçları 14 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacaktır.  
 
Sinan YILMAZ / isbilgisi.com 


Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.