2015/1 KPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

22 Haziran 2015 Pazartesi, 12:55
2015/1 KPSS TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

22 Haziran 2015 Pazartesi günü Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2015/1 Tercih Kılavuzu yayımlandı.

2015/1 TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

22 Haziran 2015 Pazartesi günü Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2015/1 Tercih Kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan bu kılavuz üzerinde ilk defa devlet memuru olacak kişilere yönelik bilgiler bulunmaktadır. Yayınlanmış olan KPSS tercih kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ile ilgili ayrı ayrı bilgiler bulunmaktadır. Her biri için gerekli olan şartlar ve puanları yer alan kılavuz ÖSYM’nin internet sitesi olan
www.osym.gov.tr üzerinde tercih süresi boyunca yayınlanacaktır.

KILAVUZ SÜRECİ VE BAŞVURU

Adaylar bu tercih kılavuzu üzerinden tercih yapabilmek için 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan sınavlardan bir tanesine girmiş olmaları gerekmektedir. Aldıkları puanlara göre de kılavuz üzerinden tercih yapabileceklerdir. Adaylar tercihlerini 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tercihlerin posta yoluyla gelmesi kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Adayların aynı zamanda tercihin yapılacağı gün fakülteden mezun olmuş ve diplomayı alması gerekmektedir. Aksi halinde adayların başvuruları kesinlikle geçerli olmayacaktır.

Tercihlerin yapılması konusunda daha fazla bilgi edinmek ve tercih kılavuzlarını görmek isteyenler kılavuzumuza bakabilirler.

Tercih Kılavuzu İçin tıklayın.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.