Sigara İçmek Kariyerinizi Etkiler Mi

23 Ekim 2015 Cuma, 00:13

Kariyer Yaparken Sigara İçmek Gelecekteki İş Hayatınızı Etkiler Mi? İşte Cevabı…Sigara alışkanlığı Avrupa ülkelerine göre ülkemizde çok daha sık ve yaygın olan bir alışkanlık olmakla birlikte birçok kişinin de zorlandığı bir konudur. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan kişilerin sigara içememesi ve sigara içmek maksadı ile sürekli mesailerini bölüyor olması birçok işveren tarafından da kötü bir şekilde karşılanmaktadır. Sonuç itibarı ile çalışanların sigara içmesi işverenlerin dikkatini çekerken ilerleyen zamanlar içinde kariyeri ciddi şekilde etkilemektedir. 

SİGARA KARİYERDE ETKİLİ MİDİR?

Birçok işveren çalışanının sigara içmemesini ister. Özelliklede büyük şirketlerdeki birçok patron çalışanlarının sigara içmesini istemezken, sigara içmeyen çalışanları daha fazla tercih etmektedir. Her çalışanın belli aralıklarla dinleme zamanları her ne kadar olsa dahi, yine de bu kişilerin sigara içmemesi daha çok benimseniz. Özellikle sigara bağımlısı olan kişiler yani her dakika sigara içmeye çıkan kişiler patronlar tarafından kötü gözle görünmektedir.

Sigara içen kişilerin kariyerlerinde çok başarılı olamadıklarını ve patronları ile aralarının açıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak sigara içiyorsanız bunu bırakmalı eğer bırakamıyorsanız da, azaltmaya yönelik bir çalışma sergilemelisiniz. Sigarayı bırakan veya azaltan kişilerin işlerinde daha verimli olduğu ve kariyerlerinde de basamakları hızlı bir şekilde çıktıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

SİGARA İÇMEDEN KARİYER

Kariyer kelimesinin büyük ve anlamlı bir kelime olduğunu düşünecek olursak, özellikle mühendis, avukat veya doktor gibi yüksek mevkilerde iş yapacak olan kişilerin kariyer hayatını sigara en başta etkilemektedir. Birçok firma verdiği iş ilanları ile şartlar sunarken, ilk olarak sigara içmemesi konusunda istekte bulunmaktadır. Bunu yerine getiren kişileri de firmalar çok kısa sürede daha üst konumlara getirmektedirler.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.