Maliye Bakanından Taşeron Müjdesi

27 Ekim 2015 Salı, 21:38

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Hangi Taşeronların Kadroya Alınacağını Açıkladı.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek son dönemlerde vaat verilen taşeron işçilerine yönelik açıklamalar yaptı. Açıklamasında taşeron işçilerinin sadece “ asıl “ işi yapanları kadroya alacaklarını belirtti. Yan taşeronların kadroya alınmayacağını bildiren Maliye Bakanı bu kişilerinde şartlarının iyileştirileceğini ve buna yönelik çalışmaların yapıldığını belirtti.

ASLİ İŞLERİ YAPANLAR KADROYA ALINACAK

Açıklamasına devam eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklamasına şu şekilde devam etti. “Sağlık Bakanlığı’nda yemek işiyle uğraşanları asli işleri olmadığı için kadroya almayacağız. Güvenlik işi de Sağlık Bakanlığı’nın işi değil. Yan işlerde taşeron işçilik devam edecek ama taşeron işçilerin durumu iyileştirilecek” dedi. Bir televizyon programına katılan Şimşek, taşeron işçilerin kadroya alınmasının bütçeye yük getirip getirmeyeceğine yönelik de “Mutlaka bir yük olacaktır ama bunların hepsini hesapladık.” cevabını verdi.

Bu açıklama sonrasında asli işi yapan taşeronların kadroya alınması bekleniyor. Fakat bu geçişlerin seçim sonrasında yapılması bekleniyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.