Aralık Ayında Yeni Kadro Müjdesi Verildi

25 Ekim 2015 Pazar, 16:19

Aralık Ayında Yeni Kadro Alımı Yapılacağı Müjdesini Eski Bakan Faruk Çelik Verdi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, yeni kadro müjdesini verdi. Sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen Faruk Çelik gündeme dair soruları cevapladı ve müjdeler verdi.

Çelik, Şanlıurfa’da Balıklıgöl Yerleşkesi’nde kentte faaliyet gösteren 7 engelli derneği başkanı ve üyeleriyle bir araya geldi.

Burada engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen ve onlara iş imkanlarını değerlendiren Faruk Çelik, yeni yasal düzenleme ile engelli vatandaşlara yeni kadroların açılacağını ve bunun Aralık ayında yapılacağını bildirdi. Faruk Çelik konuşmasına şöyle devam etti:

Engellilere pozitif ayrımcılığı getiren Anayasa değişikliğini getirdik. Bu ve benzeri birçok düzenlemenin amacı engellilerin kamuda, özel sektörde kontenjan tahsisiyle daha çok istihdamını gerçekleştirmektir.

ARALIK AYINDA BEKLENİYOR

Faruk Çelik, Aralık ayında gelişmelerin başlayacağını da şöyle ifade etti: “Bakınız 2002’de iş başına geldiğimiz zaman 5 bin civarında engelli kamuda çalışırken şu an 42 bin civarında engelli kamuda çalışıyor. Aralık ayında da yine yüksek miktarda engelli alımı için adımlar atacağız.
Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.