3 Milyon Kişiye İş Verilecek

20 Ekim 2015 Salı, 13:21
3 Milyon Kişiye İş Verilecek

Evinde Çalışan Kimse Olmayan 3 Milyon Kişiye İş Verilecek. İşte Detaylar…Hükümet yeni attığı adım ile 2 milyona yakın yoksun hane bulunan evlere iş imkanı götürüyor. Yoksulların iş bulabilmesi için tüm imkanlarını seferber eden devlet şimdi ise 2 milyon yoksul hanenin bulunduğunu ve bunlara iş vereceğini ifade ediyor. İş arayanların öncelikli olarak İŞKUR sistemine kayıt olmaları gerekiyor.

İŞKUR’A KAYIT OLUN

İŞKUR sistemine kayıt olacak olan kişilerin, özellikle de gençlerin fotoğraf ve sağlık raporlarını devlet karşılayacak. Devlet aynı zamanda iş yönlendirme yardımı adı altında yılda 3 kez 100 liraya yakın destek verecek. Ayrıca işe yerleştirme durumunda eğitim ve sağlık yardımları da kesilmeyecek.

SOSYAL YARDIMLAR ARTIRILACAK

Ayrıca maddi durumu olmayan kişilere, eğitim, gıda, kömür gibi yardımlara devam edilirken bu yardımların sayısı da artırılacak.

3 MİLYON KİŞİYE İŞ

Başta imalat sektörü olmak üzere birçok kritik sektöre 3 milyon kişiyi istihdam edecek. İşe yerleştirmede gelir testi yapılırken, yoksulluk sınırında olan ve evde çalışan kişi olmadığında işe yerleştirme öncelikli yapılacak. Yani evinizde çalışan kimse yoksa öncelik size verilecek.

“ İŞİ BIRAKANA YOK “

Türkiye İş Kurumu tarafından işe yerleştirilenlere yılda bir defaya mahsus olmak üzere asgari ücretin üçte biri kadar da işe başlama yardımı veriliyor. Haklı bir neden olmadan işi bırakanlar merkezi yardımlar dışında bu nakit yardımı alamayacak. İş ve meslek danışmanları ile beraber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri de ‘istihdam görevlisi’ olarak çalışıyor.

EK İŞ İLANLARINA YOĞUN TALEP

Evinde çalışan olmayan kişilerin büyük bir bölümünde ek iş ilanlarına başvuru gözlemleniyor. Özellikle hanımların ve evlerinde işsiz oturan kişilerin ısrarlı bir şekilde ek iş ilanlarına başvurduğunu ve evlerde ek iş ilanları ile uğraştıkları da biliniyor. Bu kişilere öncelik verecek olan devlet sayesinde ek iş ilanları ikinci planda kalıp devletten iş alınabilecek.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.