Yıldızı Parlayacak İş Fikirleri
Ana Sayfa İş Fikirleri 22 Ekim 2014 11:54:59

Yıldızı Parlayacak İş Fikirleri

Yıldızı Parlayacak İş Fikirleri

Yıldızı parlayacak fikirleri nelerdir?Yıldızı Parlayacak İş Fikirleri

Birçoğumuz iş yapmak isteriz ama hangi işi yapacağımızı seçemeyiz. Özellikle seçeceğimiz işin hem şimdi hem de gelecekte iyi para kazandırmasını ve bize mutlu bir hayat yaşatmasını isteriz. Fakat hangimiz doğru işi seçebiliyoruz?

Hangimiz istediğimiz işte çalışıyor ve istediği parayı kazanıyoruz?

Daha da önemlisi hangimiz çok para kazanmak vadi ile girdiğimiz işten çok para kazanabiliyoruz?

Yıldızı parlayacak iş fikirleri nelerdir?

İşte bu soruların hepsini bugün ki makalemizde beraber cevaplandıracak ve beraber tartışacağız.

Öncelikli olarak birçoğumuzun istediği işte çalışmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. En büyük nedeni ise ülkemizde ekonomik yönden geçinmenin zor olması ve insanların rahatlıkla çok para kazanamamasıdır. Biz her ne kadar parlak bir fikir bulsak dahi maalesef insanlar bunun değerini anlamadıkları için işimiz çoğu zaman tutmayabiliyor.

Birçok insan çok para kazanma ümidi ile yeni işler açıyor, bu işlerine sebat ediyor ve maalesef sonucunda ise büyük bir hüsran ile karşı karşıya kalıyor. Çünkü seçtiklerin işin geleceğini ve nasıl bir yol izleyeceklerini tam olarak araştırmıyorlar. Bu nedenle de maalesef işler istenildiği gibi gitmiyor. Şimdi bizler sizlere yıldızı parlayacak iş fikirleri hakkında bilgi verecek ve hangi işlerin daha kolay ve daha pratik olduğunu anlatacağız. Özellikle sektör seçmekte zorlanan kişilerin bu makalemizden sonra daha rahat bir şekilde sektör seçebileceğini ve hangi sektörlere daha yakın olması gerektiğini anlatacağız. Aynı zamanda hangi sektörlerden uzak durulması gerektiğini ve hangi sektörlerin gelecekte yıldızının söneceğini de yine sizlere buradan anlatacağız.

GIDA SEKTÖRÜ

Gıda sektörü öncelikli olarak yıldızı parlayacak iş fikirleri arasında yer almaktadır. Artık insanlar evlerinde yemekler pişirmek yerine dışarıdan yemek yemeği daha çok tercih ediyorlar. Özellikle çalışan bayanların yemek yapma konusunda ciddi sıkıntılar çektiğini düşünürsek bu fikir hiç mantıksız olmayacaktır. Üstelik genç nüfusun giderek okuyan ve çalışan kesimden olduğunu düşünecek olursak, gıda sektörü geleceğin en büyük işleri arasında yer alacaktır.

Şuanda bir üniversite yakınına kurulan gıda işi en çok tutan işler arasında yer alacaktır. Öğrenciler çoğu zaman yemeklerini dışarıdan yer ve kendileri evlerinde ya da yurtlarında yemek yapma gibi bir dertle uğraşmazlar.

GIDA SEKTÖRÜNE EĞLENCE SEKTÖRÜNÜ EKLEYİN

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle genç nüfusa ve öğrenciye hitap eden mekanlar geleceğin hiç bitmeyen mekanları arasında yer alacaktır. Eskiden teknoloji bazı alışkanlıklarımızı öldürüyor desek de, artık gençler sırf teknolojiyi kullanmak ve nerede oldukları belli etmek adına prestijli mekanlarda yer bildirimde bulunuyorlar. Bu nedenle eğlencenin doruklarında olduğu ve yanında da yemek verildiği eğlence mekanları çok tutacak iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Özellikle şuanda birçok mekan eğlence sektörünün yanına gıda işi eklemektedir. Bizler ise yemek sektörünün yanına eğlence eklenmesini ve yemek yemenin daha zevkli hale gelmesinden bahsediyoruz. Özellikle dışarıda yemek yemek ve farklı insanlarla karşılaşmak insanların en çok istedikleri şeyler arasında yer almaktadır.

TEK ÖLMEYECEK SEKTÖR: HİZMET SEKTÖRÜ

Bundan uzun yıllar önce(2001), katıldığım bir konferansta geleceğin tek sektörü olarak hizmet sektörü gösterilmişti. Bakkallar ve ufak esnaf işlerinin hepsinin biteceği çoktan ön görülmüştü. Hatta bundan 50 yıl sonrada büyük hiper marketlerin bile biteceği ve insanların alışverişlerini internet üzerinden yapacakları söylenmektedir. Nitekim aslında doğrudur diyebiliriz. Çünkü hali hazırda birçok büyük hipermarket gerek telefon gerekse internet üzerinden sipariş almakta ve kapıya kadar bunları getirmektedir.

Bu sebepten dolayı ne büyük bir market ne de çok amaçlı bir alışveriş merkezi açmak karlı olmayacaktır. Daha çok hizmet sektörüne yönelmek ve insanlara mal satmadan hizmet satmak çok ama çok daha karlı ve parlak bir iş olarak görülmektedir.

Özellikle hizmet sektöründe insanların gündelik hayatlarını kolaylaştırmak geleceğin parlak iş fikirleri arasında yer almaktadır. İnsanlara onların asla bulamayacağı bir şey sattığınızı düşünün. Her ne kadar ihtiyacı olmayan insanlarda olsa bunu almak isteyeceklerdir. Hizmet sektöründe de insanlara onlara mal satmak yerine hizmet satabilirsiniz. Üstelik bunu birde uygun fiyatlardan yaptığınız zaman kazancınızda giderek katlanacaktır.

Yıldızı parlayacak iş fikirleri kapsamında şuanda yazacaklarımız bunlar ancak; devamı da elbette gelecektir. Daha çok sektör ve anlattığımız sektörlere örnekler okumak isterseniz sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.  

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.