Ne İş Yapabilirim?

Ne iş yapabilirim sorusuna sevdiğiniz i yapmalısınız demek isteriz ancak; bu soruyu soruyorsanız muhtemelen başka seçeneğiniz kalmadığındandır.Ne İş Yapabilirim?

Ne iş yapabilirim sorusuna sevdiğiniz işi yapmalısınız demek isteriz ancak; bu soruyu soruyorsanız muhtemelen başka seçeneğiniz kalmadığındandır. Bu nedenle de bugün sizlere bu makalemizde birazcık tavsiyeler vereceğiz. Öncelikle ne tarz bir iş yapmak isterseniz buna karar vermelisiniz. Hangi tarz işlerde başarılı olacağınızı düşünüyorsanız o işe yatırım yapmalısınız. Sadece yatırım yapmak değil aynı zamanda isterseniz sadece çalışabilir ve bu çalışma ile de büyük paralar kazanabilirsiniz. Eğer paranız var ise bu seferde paranızın miktarı son derece önemlidir. Eğer elinizde büyük bir miktarda bir para var ise, eğlence ve yemek sektörü gibi sektörlere para yatırabilirsiniz. Bu sektörlere yatıracağınız para çok ama çok kısa zaman içerisinde size dönecektir. Çünkü kar marjı çok yüksek olan ve kendini bu konuda ispatlamış sektörler arasında yer almaktadır. Eğer çok paranız yok orta halli bir miktar para çıkartabilirim diyorsanız bu seferde ufak çaplı bir toptancılığa başlayabilirsiniz. İlk paranız ile mal alabilir ve ürünlerinizi sattıkça daha çok ürün çekebilirsiniz. Bu sayede paranızı hem kısa zaman içerisinde katmış olur hem de paranızı çok büyük bir şekilde riske etmiş olmazsınız. Eğer paranız daha az ise yani birkaç bin TL civarında ise, burada durup bir düşünmek gerekir. Bu parayı da riske etmek ve bu parayı da harcamak çok doğru olmayabilir.

Ne iş yapabilirim diyenler için en büyük tavsiyemiz, sahip olduğunuz paraya sahip çıkmanız yönündedir. Bugün birçok insan elindeki son parayı yeni bir iş açmak ümidi ile harcamakta ve daha sonrasında ise zarar etmektedir. Bu sebepten dolayı küçük yatırımcıların biraz daha dikkatli olmasını, orta ölçekli bir yatırımcının toptancılık yaparak parasını katlayabileceğini ve çok parası olanın ise bazı sektörlere girmesi gerektiğini söyledik. Bu söylediklerimizin daha geniş kapsamlısını internet üzerinde yaptığınız araştırmalardan bulabilirsiniz. Bizler burada sizlere fikirlerimizi ve geçmişten gelen tecrübelerimizi vermekteyiz. Bu nedenle de yeni bir iş kuracak olan kişinin fazla büyük hayallerle yaşamaması gerektiğini ve bu hayallere daldığı taktirde gerçek ile çok kısa zamanda yüzleşeceğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir