Karlı İş Fikirleri

İş FikirleriKarlı İş Fikirleri

Kendine yeni bir iş kurmak isteyenler elbette ki ideallerinden önce ilk olarak o işin getireceği parayı düşünürler. Eğer karlı bir iş değilse mümkün mertebe o iş seçilmez ve farklı bir iş tercih edilir. Bizde bugün ki makalemizde sizlere karlı iş fikirleri hakkında bir takım bilgiler vereceğiz. Yeni iş kuracaklara tavsiyeler olarak hangi işlerin daha karlı olduğunu ve hangi işlerin daha kısa sürede daha az maliyet ile daha fazla kazandırdığını açıklayacağız. İlk olarak aklımıza gelen elbette ki, yemek sektörü olacaktır. Özellikle bayilik yani “ franchising ” dediğimiz sistemler para olarak çok iyi kazandırmaktadır. Örneğin büyük ulusal markalar olan Burger King, Dominos ya da Mc Donalds’ gibi büyük firmaların bayiliklerini almak sizlere çok ciddi paralar kazandıracaktır. Siz burada sadece ürünleri fabrikadan alıp satacak ve herhangi bir üretim ya da başka bir işe karışmayacaksınız. Böylece ne bir masraf etmiş olacak ne de riske girmiş olacaksınız. Reklamlarını da kendilerinin yaptığı bu tarz büyük firmalar ile çalışmak her zaman çok para kazandırmaktadır. Sadece ilk olarak açmadan önce bir miktar büyük paraya sahip olmanız gerekecektir.

Yemek sektöründen sonra diğer bir karlı iş fikri ise kozmetik alanı olacaktır. Eğer kozmetik alanında iyi bir bağlantınız var ise, ucuz yoldan mal alabilir ve pahalı olarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Bugün kozmetik sektöründeki ürünler çok pahalı olarak biliniyor olsalar da, geliş fiyatları ve üretiliş fiyatları oldukça düşüktür. Bugün etiket fiyatı 32 TL olan bir krem yaklaşık olarak 3 TL ye mal edilir ve satacak olan kişiye en fazla 8 TL olarak gönderilir. Geriye kalan bütün kar mağaza sahibine kalacaktır. Bu nedenle kozmetik sektörüne girmek çok karşı bir fikir olabilir. Fakat yine bu sektöre de girerken elinizde bir miktar paranın olması gerekmektedir. İlk etapta hava parası verip bir bayilik almak ya da mal almak için bu tarz paralara ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat bu paraları bankalardan kredi olarak değil de, elinizde hibe edebileceğiniz paralar var ise yapılmasını tavsiye edebiliriz.

Özetle yemek sektörü ve kozmetik sektörü son derece karşı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bugün bütün büyük firmalara baktığımız zaman ya yemek sektöründe ya da kozmetik sektöründe olan firmalardır. Bu nedenle sizlerde bunların bir parçası olabilirsiniz. Sadece ilk başta biraz yatırım yapmanız gerekecektir. Emimim ki ilerleyen zamanlarda çok karlı bir şekilde verdiğiniz paranın kat kat fazlasını alacaksınızdır. Çünkü her iki sektörde insanlar ve bayanlar yaşamaya devam ettiği sürece asla bitmeyecek aksine sürekli de büyüyecektir. Bu vermiş olduğumuz örnekleri birde bu açıdan düşünüp değerlendirmenizde de ayrıca fayda vardır.  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir