İş Fikirleri 2015
Ana Sayfa İş Fikirleri 10 Ekim 2014 11:24:43

İş Fikirleri 2015

İş Fikirleri 2015

İş Fikirleriİş Fikirleri 2015 

2014 yılı ekonomik açıdan pek iç açıcı olarak geçmem olsa da ümitler artık Ocak 2015 e yönelmiş durumdadır. Birçok kişi 2015 yılı için planlar yapmakta ve kendisini bu tempoya ayarlamaktadır. Bugün baktığımız zaman canlı kalan sektörler arasında hizmet sektörü önde gelmektedir. Özellikle gıda sektörünün bu alanda çok ciddi şekilde rağbet görmesi aslında yatırımcılar ile borsa uzmanlarını çok fazla şaşırtmamaktadır. Dünya çapında teknolojiden sonra en çok para kazanan sektör olan gıda sektörü hizmet sektörünün en önemli parçaları arasında yer almaktadır. İnsanlar her ne kadar paraları olmasa bile gidip dışarıda yemek yiyebiliyor ve ödemelerini de çoğu zaman kredi kartları ile yapıyorlar. Yani burada demek istediğimiz insanların aslında olmayan paraları ile alışveriş yaptığı ve en önemlisi de yemeklerini yemesidir. Bakkaldan veresiye ürün almakla parası olmayıp kredi kartı ile fast food restoranlarında yemek yiyenler arasında çok bir fark görmemiz mümkün olmayacaktır. Durum böyle olunca, yatırımcıların büyük bir bölümü de gıda üzerine yönelmekte ve gıda üzerinden para kazanmayı hedeflemektedir.

İş fikirleri konusuna girmeden önce kısa bir bilgi verdiğimiz 2014 yılı içerisinde bu gelişmeler olmaktadır. 2015 yılı içerisinde neler olacak ve ekonomi dünyasını neler bekleyecek bunu ise bugün ki makalemizde sizlerle beraber düşüneceğiz.

İş fikirleri 2015 yılı içerisinde de pek değişeceğe benzemiyor. İnsanlar yine her zaman olduğu aynı sektörlere para yatırmaya devam edeceklerdir. Yatırımcılar ise kendilerine farklı sektörler aramakta ve insanlardan daha farklı nasıl para kazanabiliriz bunu düşüncesine girmektedirler. Peki, biz büyük yatırımcıları bırakıp daha çok orta ve küçük ölçekli yatırımcılara yöneldiğimiz zaman, karşımıza ne tarz iş fikirleri çıkmaktadır?

SOKAĞA İNİN

Son zamanların en popüler iş fikirleri arasında yer alan köftecilik ya da pilavcılık sektöründe çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun yanına aynı zamanda bardakta mısır işini de ekleyebiliriz. Şuanda sokakta satılan birçok yiyecek ürünü çok ciddi şekilde tüketilmektedir. Hele birde yaptığınız ürünleriniz kaliteli olursa, kısa zaman içerisinde isim yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için gerekli izinleri ya da ruhsatı almakta size kalacaktır. Kısa bir hesap yaptığımız zaman, yarım ekmek ızgara köfte 7 liraya satılırken, bunun en fazla 3 lirası maliyet olacaktır ki – o kadar da maliyeti yoktur – geriye kalan 4 lira dan 1 lirada masraf çıkarttığımız zaman geriye 3 lira gibi bir para kalmaktadır. İşlek ya da müşterisi bol olan bir yerde çalıştığınız zaman günlük 200 ekmekten size günlük kar kalan para 600 TL olacaktır. Aylığa vurduğumuz zaman ise kalan para ortalama olarak 18,000 TL civarlarında yapmaktadır. En başta saydığımız tüm işlerden kalan kar payları ortalama bu yüzde oranında olacaktır. Eğer sıkı ve temiz çalışırsanız aylık 10 ila 15 bin lira arasında ciddi bir para kazanabilirsiniz.

ÖĞRENCİLERİ HEDEF ALIN

Özellikle bazı şehirlerde ve bölgelerde üniversitelerin kurulması ile kalkınma ciddi şekilde artmış durumdadır. Bu nedenle de 2015 iş fikirleri kapsamında özellikle üniversite öğrencilerini doğrudan çekecek bir işin kurulmasının yerinde olacağı kanısındayız. Özellikle de eğlence sektörünün çok ciddi şekilde öğrenciler tarafından tercih ediliyor olması, birçok kişiye farklı ekmek kapıları açmaktadır. Bowling, bilardo ya da diğer oyun türlerinin öğrenciler tarafından çok sık olarak kullanıldığı eğlence alanları arasında yer alması birçok yatırımcının gözünü açmaktadır. Öğrencilerin özellikle eğlence sektörüne para harcadıklarını ve bundan da mutlu olduklarını gördüğümüz için sizlere öğrencilere yönelik eğlence sektörünün doğru olacağını söyleyebiliriz.

ÖNEMLİ BİR SORU…

2015 yılının diğer yıllardan ne gibi bir farklı olacak? Diye düşünen ve bu soruyu soranlardan birisi iseniz, bu sorumuza ise şu şekilde cevap verebiliriz.

2014 yılı içerisinde bildiğiniz gibi ekonominin kötü gitmesine neden olan bazı olaylar meydana geldi. İlk başta Türkiye’nin Aralık ayında yaşadığı büyük süreç, daha sonrasında gelişen olaylar ve bunun ardından da borsa düşmesi ve dövizlerin yükselmesi… Arkasından ise Mart ayında yapılan seçimler ve daha sonrasında ise Ağustos ayında geçirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimleri gerçek anlamda Türkiye ekonomisinin gidişatını belirledi. Ekonomide belirsizliğin olması neden olan büyük devlet krizi, arkasından ise yapılan 2 büyük seçim, ciddi anlamda ülkede ekonomik sıkıntılara yol açtı. Fakat 2015 yılının ilk yarısına seçimlerin olmaması ve ekonominin rayına oturarak yeni yıla girilmesi, yatırımcıları biraz da olsa rahatlatmış durumdadır.

Eğer sizlerde bizlerin düşüncelerine katılıyor iseniz, öncelikli olarak 2015 yılında ekonominin iyiye gideceğini düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Üstelik yeni yıla girdiğimizde faiz oranlarının da düşmesi beklentisi şimdiden birçok iş fikri sahibini bekletmektedir. Bu sebepten dolayı eğer yatırım yapacak birisini görürseniz, şuan için beklemesini ve Ocak ayından sonra gidişata göre bir iş kurmasını söylemelisiniz. Ayrıca yeni yıla girdikten sonra fazla beklenmemeli ve hemen yatırımlar yapılarak ekonomi dünyasındaki yer alınmalıdır.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.