Geleceği Parlak En Karlı İşler

Geleceği parlak en karşı ler arasında sayabileceğimiz birçok şey bulunmaktadır. Bunlar; sosyal medya danışmanlığı, psikoloji, yemek sektörü ve benzeri sektörlerdir.Geleceği Parlak En Karlı İşler

Geleceği parlak en karşı işler arasında sayabileceğimiz birçok şey bulunmaktadır. Bunlar; sosyal medya danışmanlığı, psikoloji, yemek sektörü ve benzeri sektörlerdir. Özellikle sosyal medya danışmanlığı bugün ülkemizde ve dünya da en karlı geleceği parlak işler arasında yer almaktadır. Sosyal medyanın büyümesi ile insanların ilgisi daha çok bu yönlere kaymaktadır. Sürekli yeni paylaşımlar yapmak ve insanların gözü önünde olmak insanların istediği en büyük şeyler arasındadır.

Özellikle büyük şirketlerin reklam amaçlı olarak sosyal medyayı kullanmaya başlaması televizyon sektörünü ciddi şekilde etkilemiştir. Televizyon reklamlarında neredeyse %25lik bir düşüşe neden olan sosyal medya alanları, reklamın daha çok kişiye ve daha ucuz yoldan iletilmesine imkân sağlamaktadır. Hedef kitlenizi belirleyebilir ve hangi tarzda insanların reklamınızı görmesini gerektiğini sağlayabilirsiniz. İşte bu nedenle birçok firma ve şahıs sosyal medya konusunda çok ciddi bir bilgiye sahip değildir. Çok sık şekilde açılmaya başlanan sosyal medya danışmanlık ofisleri ve internet siteleri geleceğin en parlak iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Psikoloji konusu ise bildiğiniz gibi insanlığımızın ve dünyamız insanlarının en büyük sorunudur. Gelecekte de insanların çok büyük psikolojik sorunlarla karşılaşacağını ise şimdiden görebiliyoruz. Bu nedenle de psikoloji bölümünün çok sık şekilde tercih edildiğini ve birçok öğrenci tarafından tercih listesinde ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Çünkü PDR yani Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ülkemizde de çok sık tercih edilen bölümler arasına girmiştir.

Yemek sektörü ise bu bahsettiğimiz işler arasında daha farklı bir noktada yer almaktadır. Şimdi bakıldığı zaman sosyal medya danışmanlığı biraz daha bilgi gerektiren bir iş grubuna girer. Psikoloji içinse üniversite mezunu olmanız gerekir. Fakat yemek sektöründe sadece paranız olsa yeterli olur. Eğer bir miktar paranız var ise, hemen yatırım yapabilir ve bir bayilik vs alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnsanların yemek sektörüne çok ciddi paralar harcadığını ve herkesin yemek sektörüne verdiği parayı unuttuğunu söyleyebiliriz. İnsanlar bir ürün alırken onu unutmasalar da, yedikleri yemekleri ve verdikleri büyük paraları bir zaman sonra unutabiliyorlar. Bu nedenle de bu sektöre gözü kapalı para harcıyorlar. Eğer sizlerde bu yemek sektörüne girmeye karar verirseniz, belli bir miktarınızı kenarınızda ayırmış olmanız ve sermayenizi anında çıkartıp veriyor olmanız gerekmektedir. Aksi durumda bu sektöre küçük bir esnaf lokantası ile girer ve ilerleyen zamanlarda da batarak paranızın heba olmasına neden olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir