Başarılı İş Fikri Bulma Yolları
Ana Sayfa İş Fikirleri 28 Şubat 2015 15:07:00

Başarılı İş Fikri Bulma Yolları

Başarılı İş Fikri Bulma Yolları

Başarılı İş Fikri Bulma Yolları

Başarılı İş Fikri Bulma Yolları

Başarılı fikri bulmak isteyenler için bizlerinde bazı önerileri olacaktır. Bugün özellikle iş fikri bulmakta zorlanan insanlar ekonominin iyiye gitmediğini savunuyor olsalar da aslında sorun yeni fikirlerin ortaya çıkmamasından kaynaklanmaktadır. Yeni fikirler ve yeni sektörlerin ortaya çıkması ile ekonomi canlanacağı gibi aynı zamanda ekonomik anlamda da bir kıpırdanma olacaktır. Yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak içinse çok gezmek, çok konuşmak ve çok düşünmek gerekiyor.

Başarılı iş fikri bulma yolları hakkında biraz düşünecek olursak, öncelikli olarak şunları söyleyebiliriz. İş fikri bulurken bile para harcamaktan çekinmemeli ve karşınıza çıkabilecek olan yeni fikirlerin her birini tek tek değerlendirmelisiniz. Özellikle bugün sizlere başarılı iş fikir bulma yolları için madde madde açıklamalar yapacağız.

YURTDIŞI FIRSATLARINI YAKALAYIN

Yurtdışında birçok iş fırsatı olduğu gibi ülkemizde yeni sektörlerin ortaya çıkması pek mümkün olmamaktadır. Bugün ülkemizdeki birçok başarılı sektör Avrupa ve Amerika’dan gelmektedir. Bu nedenle yılda 1 – 2 kez de olsa yurtdışına çıkmak ve orada oluşan yeni sektörlere göz atmakta fayda var diyebiliriz. Nedeni ise insanımızın Avrupa ve Amerika sektörlerine karşı kayıyor olması ve bu sektörleri seviyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Yurtdışında yapılan fuarlar özellikle bazı sektörlerin yeniden doğması ve canlanması için fırsatlar sunmaktadır. Birçoğu bazen ücretsiz olan ancak; geliş gidiş ve kalma gibi masrafları olan bu seminer ya da fuarlara katılmak bazı yatırımcılar için problem olabiliyor.

YENİ İŞ FİKİRLERİNİ DİNLEYİP, ANALİZ YAPIN

Çevrenizden de birçok zaman yeni iş fikirleri hakkında şeyler duyabilirsiniz. Özellikle yeni bir işe girecek olan kimseler etraflarından çok ciddi şekilde fikirler duymak isterler. Duydukları fikirler karşısında da kimi zaman sıcak yaklaşımlar sergilemezler. Oysa bugün birçok güzel fikir kötü fikrilerin törpülenmesi sonucu ortaya çıkmıştır.

Etrafınızdan duyacağınız kötü fikirleri alıp, törpüleyebilir ve şekillendirerek kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Birçok kişinin bu tarz yollarla zengin olduğunu düşünecek olursak, sizlerin denemesinden de bir zarar gelmeyecektir.

BENZER SEKTÖRLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ

Bugün günümüzde birçok sektör birbiri ile birleştiği için ortaya farklı sektörler çıkmıştır. Özellikle eğlence sektörü ile yeme-içme sektörü birbiri ile birleşmesi sonucunda çok güzel bir sektör olan eğlence cafe işletmeciliği ortaya çıkmıştır. Bazı firmaların bu konsepti geliştirdiğini ve AVMlere kadar taşıdığını düşünürsek, demek ki her iki farklı sektörden yeni bir sektör yaratmakta mümkün olabiliyormuş.

PROFESYONEL YARDIM ALIN

Bu iş konusunda profesyonel olarak çalışan kişiler ve kuruluşlar bulunmaktadır. Tek işleri sizlerin bütçesine ve sizlerin kişiliğinize uygun bir iş bulmaktır. Özellikle bütçesi az olan insanlar için bir biçilmiş kaftan olan bu profesyonel yardım uzmanları, çok ciddi şekilde ülkemizde tutulmaktadır. Sizler aylık ya da yıllık olarak kendi bütçenizi belirleyebilir ve daha sonrasında bu bütçeye göre bir iş çıkartılmasını isteyebilirsiniz.

Profesyonel yardım alan kişiler ilk başlarda paralar harcamak zorunda kalsalar da ilerleyen zamanlarda paralarını çok hızlı bir şekilde çıkartabilmişlerdir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.