Az Sermayeli Karlı İşler

28 Şubat 2015 Cumartesi, 13:43
Az Sermayeli Karlı İşler

Az Sermayeli Karlı İş Fikirleri

Az Sermayeli Karlı İşler

Az sermaye ile çok para kazanmayı hangimiz istemeyiz ki? Birçoğumuz hatta sermaye dahi vermek istemez ve direkt çalışarak para kazanmak isteriz ancak; büyük bir iş kurmak ve zengin olmak isterseniz maalesef biraz sermaye koymanız gerekecektir. Özellikle de sermayesi çok olanların daha çok para kazandığı gerçeğini bir kenara atamayız. Bu yüzden sizlere bugün sermaye ile ne işler yapabileceğinizi söyleyeceğiz. Fakat bu makalemizin en büyük özelliği az sermaye ile iş yapmak isteyenlere olacaktır.

Az sermayeli karlı işler kapsamında sizlere ilk olarak kozmetik sektörünü örnek verebiliriz. Sermayesi az olan kozmetik sektöründe satışların çok ciddi derecelerde yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Toplamda 2 bin TL gibi küçük bir sermaye ile kaliteli ürünler alabilir ve satışlarınızı yapabilirsiniz. Toplamda 2 bin TL harcayıp alacağınız kozmetik ürünlerine en kötü ihtimalle 5 bin TL’ye satar ve 3 bin TL kar edebilirsiniz.

Özellikle bayanların çok sıklıkla para harcadığı ve asla para harcamaktan çekinmediği kozmetik sektörü az sermayeli karlı işler sırasında ilk sıralarda yer almaktadır. Al sat yapacağınız bu sektörde ürünler çok uygun fiyatlardan satılmaktadır. Fakat perakende satışına geldiğiniz zaman ve bunu birde süsleyerek sattığınız zaman fiyatlar elbette ciddi şekilde artmaktadır.

Az sermayeli karlı işler için yapmanız gereken sadece bir miktar para ayırmak ve bu paranızı son kuruşuna kadar yatırarak işe başlamaktır. Birçok kimse zaten sermayesi az iken daha da azını bu işlere yatırarak daha çok zarar etmektedir. Eğer kar etmek istiyorsanız ve az bir sermayeniz var ise parayı bölmeden direk yatırmalısınız. Aksi halde çok para kazanmak mümkün olmayacaktır.

Az sermayeli karlı işler kapsamında bir diğer sektör ise yemek sektörü olabilir. Çok uygun fiyatlarla alacağınız yiyecekleri pahalı fiyattan satmak tamamen sizin elinizdedir. Özellikle bazı cafe işletmeleri karlarını ciddi şekilde artırmak adına daha fazla süsleme ve daha fazla abartılar yaparak sattıkları yiyeceklerin fiyatlarını yükseltiyorlar.

Ortalama 5 bin TL parası olan bir kişi karlı iş sayılabilecek olan yeme-içme sektörüne atılarak parasını katlayabilir. Fakat burada belirtmemiz gereken bu sektörün dönüşümü uzun vadede etki sağlayacaktır. Yani kısa bir süre içerisinde para kazanmayı beklemek doğru olmayacaktır.

Kozmetik sektörü gibi hızlı para kazandırmayan yeme-içme sektörü için uzmanlar ilerleyen zamanlarda ciddi şekilde sizlere dönüş yapacaktır. Bugün birçok restoran ya da cafe işletmecisi yatırdığı parayı uzun yıllarda geri aldığını ancak; yatırımlarının başarılı olduğu içinde yatırdıkları paranın 100 katını aldıklarını ifade ediyorlar.

Az sermayeli karşı işler dediğimiz zaman aklımıza kozmetik ve yeme-içme sektörleri gelmektedir. Birisi kadınların asla vazgeçemeyeceği sektör olurken diğeri ise sadece kadın ve çocukların değil, tüm insanlığın vazgeçemeyeceği bir sektördür. Bu sebepten dolayı her iki sektörde bizler için değerli olup, bir tanesinin seçilip devam edilmesinden yanayız.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.