Az Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

Az sermaye ile iş fikirleriAz Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

Az sermaye ile ne iş yapabilirim diye düşünen için hazırladığımız makalemizde ilk olarak kozmetik sektörünü önerebiliriz. Kozmetik sektöründe ürünlerin satış fiyatları pahalı, alış fiyatları ise ucuzdur. Toplamda 100 TL ile 500 TL edecek değerde ürün alabilir ve rahatlıkla satabilirsiniz. Totale baktığınız zaman 400 TL kar etmiş olacaksınız. Diğer hiçbir sektörde bu kadar kar etmeniz mümkün değildir. Gerek gıda gerekse tekstil sektörü bu kadar karlı değildir. Eğer az bir sermayeniz var ise, sermayenizin olduğu kadar mal alabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Ürünü nereden satacağınız konusuna geldiğimiz zaman ise, ister sabit bir dükkan isterseniz de internet üzerinden satabilirsiniz. Sermayenizin bir kısmı ile kendinize bir internet sitesi oluşturabilir ve ürünlerinizi burada sergileyerek satabilirsiz. İnternet üzerinden satış yapmak normal satmaktan çok daha yararlı olacaktır. Zaten az bir sermayeniz var ise ve paranızı sağa sola harcamak istemiyorsanız, paranızı direkt olarak internet sektörüne yatırabilirsiniz. Böylece sanal bir ortamda kira parası vermeden kolayca satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle ürünlerinizin faturası var ise, rahatlıkla satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden insanlar alışveriş yapmayı daha çok seviyorlar ancak; internet üzerinde de ciddi şekilde bir güvensizlik söz konusudur. Bu nedenle muhakkak ürünlerinizi faturalı bir şekilde satmalısınız.

Az sermaye ile iş fikirleri kapsamında tekstil sektörü de son derece karlı olabilir. Kilo ile kot ve tişört alabilir ve bunları parça halinde satabilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Bursa gibi tekstil konusunda gelişmiş şehirlerde çok uygun fiyatlara kıyafetler bulabilirsiniz. Bunları da ister internet üzerinden istenirseniz de, pazar ya da başka mecralarda rahatlıkla satabilirsiniz. Sattığınız zamanda fiyatlarını fazla tutmaz ortalama tanesini 5 TL den verebilirsiniz. Böylece hem ucuzdan satmış olursunuz hem de çok para kazanabilirsiniz. Sürümden kazanmak tabirini burada deneyebilirisiniz. Üstelik az bir sermaye yatıracağınız içinde zarar etseniz bile elinizden giden para çok olmayacaktır. Fakat kıyafet sektörünün çok riskli olduğunu malınızı alırken zarar edebileceğinizi unutmamalısınız. Çünkü kıyafet sektörünün diğer sektörlerden daha tehlikeli olabilmesi kuvvetle muhtemeldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir