Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Para karşılığında ülke vatandaşlığı almak ister misiniz?Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

Para karşılığında ülke vatandaşlığı almak ister misiniz? Evet, bu mümkün olabilir. Birçok ülke devleti, ülkesine para kazandırmak ya da ekonomik durumu daha iyiye çekmek adına vatandaşlıklar vermektedir. Eğer paranız var ise direk vatandaşlık alabilir ya da belli bir yatırım yaparak vatandaşlık almaya hak kazanabilirsiniz. Örnekleri ise hep beraber bugün ki makalemizde birlikte inceleyeceğiz.

İlk olarak ABD 1 milyon $ ve üzerinde ülkeye yatırım yapan ve ülkede bir iş kuranlara süresiz oturma izni veriyor. Bununla beraber 5 senenin sonunda da vatandaşlık alabilmeniz mümkün oluyor. Diğer bir yandan İngiltere gibi büyük bir krallık, 1 milyon sterlin yatırım yapanlara yine ülke vatandaşlığı vermektedir. Tabii ki ülke vatandaşlığı aldığınız zaman özellikle AB üyesi bir ülkeden alıyorsanız, çok ama çok rahat bir hayata sahip olabilir, tüm Avrupa ülkelerini vizesiz gezebilirsiniz. Bunun içinde İspanya ya da Malta gibi ülkelerden daha kolay bir şekilde vatandaşlık alabilirsiniz. Bugün baktığımız zaman krizle boğuşan İspanya 160 bin € ve üzerinde gayrimenkul alanlara hem oturma izni veriyor hem de AB içerisinde sınırsız serbest dolaşma hakkı sağlıyor.

Diğer yandan Malta ise, 650 bin € para verene direkt olarak vatandaşlık satıyor. Herhangi bir yatırım yapmanıza ya da bir şeyler alıp satmanıza gerek kalmadan sadece paranızı vererek hemen vatandaş olabilirsiniz. Daha bunlar gibi Kanada, Ukrayna, Uruguay, Arnavutluk, Hong Kong ve Yeni Zelanda gibi tam 25 ülke vatandaşlık vermektedir. Hepsinde de ya yatırım yapmanız gerekiyor ya da direk olarak para vermeniz gerekiyor. Bu nedenle de eğer paranız var ise en mantıklı ve en kolay yolu direk para vererek vatandaşlık almaktır. Bunun için son derece uygun olan Malta adası, Akdeniz’in tam ortasında bulunan güzel ve sakin bir adadır. Ayrıca AB üyesi bir ülke olduğu içinde aynı zamanda da AB vatandaşı olmuş olacaksınız. Bu nedenle bu durumu da düşünüp, ilerleyen zamanlarda nasıl rahat edeceğinizi düşünmeniz gerekir.

Bugün baktığımız zaman birçok Türk vatandaşı herhangi bir Avrupa ülkesine gitmek için vize kuyruklarında saatlerini harcayabiliyor.

Fakat bir AB üyesi olduğunuz zaman sadece kimliğiniz ile birlikte atlayıp hemen istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz. Böylece ne bir vize sıkıntısı ne de herhangi bir plan değişikliğine maruz kalmış olursunuz. Eğer isterseniz de bu ülkelerden birisine yatırım yapabilir ve işinizin olması sebebi ile sık sık gidip gelerek orada bulunabilir ve zaman içerisinde de vatandaşlığını alabilirsiniz. Zaten sizler yatırım yaptığınız zaman size işiniz sebebi ile süresiz oturum izni verilecektir. Bu nedenle de oturum izni olanlar 5 yıl içerisinde vatandaşlık almaya da ayrıca hak kazanıyorlar. Eğer istenirse bu şekilde bir vatandaşlıkta alınabilmesi mümkün olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir