Nasıl Yazılımcı Olunur?

Yazılımcı olmak isteyenlerinde elbette ki bir üniversite okumaları gerekmektedir. Üniversite okumadan yazılımcı olmak biraz zordur diyebiliriz.Nasıl Yazılımcı Olunur?

Yazılımcı olmak isteyenlerinde elbette ki bir üniversite okumaları gerekmektedir. Üniversite okumadan yazılımcı olmak biraz zordur diyebiliriz. Her ne kadar kendiniz kodları ya da yapılacak olan işleri dışarıda öğrenebilseniz de kendinize tam olarak bir yazılımcı diyebilmeniz için üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Aksi halde kendinize yazılımcı deme gibi bir şansınız olmayabilir.

Ayrıca üniversite de öğretilen birçok şey yazılımcı olmak isteyenlere lazım olacaktır. Birde yazılımcı demek yerine yazılım mühendisi aslında çok daha iyi bir yakıştırma olarak karşımıza gelmektedir. Artık Türkiye’nin de zaman içerisinde profesyonelleştiğini ve çok iyi yazlım mühendisli yetiştirdiğini söyleyebiliriz. Bugün birçok cihazın yazılımını yapan insanlar hem ülkesine katkıda bulunurken aynı zamanda da teknolojinin de gelişmesine katkı sağlıyorlar.

Bütün dünyada yazılım sektörünün ciddi şekilde arttığını ve çalışmalarında son sürat devam ettiğini söyleyebiliriz. Yazılımcı olmak isteyenlerin doğru bir yolda olduğunu gelecek dönemlerin en büyük mesleğinin yazılım olduğunu söyleyebiliriz. Eskiden nasıl tıp için geleceğin mesleği ve asla bitmeyecek bir meslek diyorlarsa, bu durum artık tamamı ile değişmiştir.

İnsanları robotların yönettiği bir zaman da yazılımcı olmak hem maddi olarak ciddi para sağlayacağı gibi aynı zamanda da bilgi olarak da çağın gerisinde kalmamasına neden olacaktır. Bugün endüstri ya da makine mühendisliği okuyan kimseler teknoloji ile çok haşır neşir olamaz iken, yazılım mühendisleri çok daha iç içe olmak durumda kalıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir