Nasıl Eczacı Olunur?

Eczacı Nasıl Olunur?Nasıl Eczacı Olunur?

Eczacı olmak artık eskisi kadar popüler değil. Hatta popülerliliğini o kadar kaybetmiş durumdaki artık çok fazla eczacı olması durumundan eczacılar sıkılmış ve gerekli yerlere başvurmaktadır. Fakültelerin kapatılması ve daha az sayıda öğrenci alınması için başvurular yapılmaktadır. Peki, eczacı olmak isteyenler nasıl eczacı olabilirler?

Üniversite sınavında öğrencilerin yapması gereken bölümler ise ağırlıklı olarak kimya ve biyolojidir. Eğer bu bölümlerde başarılı iseler kolayca eczacılık bölümü seçebilir ve eczacı olabilirler. Eczacı olabilmek içinse ilk 30 binin içerisinde olmak son derece önemlidir. Bu rakam ve üzerindeki bir üniversiteyi tercih edecek olanlar ise paralı okuyacaklar demektir. Eğer paranız yok ise bu sefer mutlak başarıyı elde etmiş olmaları gerekmektedir. Eğer eczacı olmak istiyorsanız zor bir bölümü okuyacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Bugün birçok eczacılık öğrencisi bölümü bırakmayı bile düşünmektedir. Bölümün zor olması insanları bazen bıktırıp vazgeçtirebilir. Bu sebepten dolayı eczacı olmak isteyenlerin iyi bir karar vermesi gerekmektedir.

Eczacı nasıl olunur diye fazla düşünmeye gerekte yoktur. Sadece üniversite sınavını kazanmak ve okula girmek yeterlidir. Ancak dediğimiz gibi üniversiteyi bitirmek büyük bir dert iken üniversiteyi bitirdikten sonrasında da iş bulmak daha başka bir sorundur diyebiliriz. Bugün ilaç fiyatlarının düşmesi ve eczacıya verilen kar payının düşük olması artık eskisi gibi eczacıları zengin yapmamaktadır. Eskiden eczacılar halkın gözünde çok zengin iken bu algı tamamı ile yıkılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir