Nasıl Diyetisyen Olunur?

Obezite ve fazla kiloluluk sadece ülkemizin değil tüm dünyanın en büyük ama en büyük sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanserden bile çok daha büyük bir sorun olan fazla kiloluk nedeni ile diyetisyenlik bölümü çok fazla tercih edilmektedir.Nasıl Diyetisyen Olunur?

Obezite ve fazla kiloluluk sadece ülkemizin değil tüm dünyanın en büyük ama en büyük sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanserden bile çok daha büyük bir sorun olan fazla kiloluk nedeni ile diyetisyenlik bölümü çok fazla tercih edilmektedir. Çok fazla tercih edilmesi ile birlikte aynı zamanda okullarda da iyi bir eğitim verilmektedir.

Diyetisyen olmak isteyenler sınavda MF-3 bölümünden yüksek puan yapmaları gerekmektedir. Puanlarına göre üniversite tercih edecek ve bölümlerini okuyacaklardır. Bölümün yanında aynı zamanda yurtdışında eğitim almak ve bu konuda uzmanlık yapmak son derece önemlidir. Büyük ve özel hastanelerde çalışma imkânı olan bu meslek sayesinde, çok paralarda kazanılabiliyor.

Diyetisyenlik mesleğinin önünün açık olduğunu ve gelecekte çok daha iyi yerlere gelmesi beklenmektedir. Diyetisyen olmak sadece okul bitirmekle de olmuyor.

Besinlerin değerlerini en iyi şekilde bilmek her ne kadar önemli olsa da, yine de besinlerle biraz tecrübe yapmak gerekmektedir. Tecrübenin bu işte en büyük ve en önemli şey olduğunu söyleyebiliriz. Sadece okul bilgileri ile diyetisyenlik yapılabilecek olsa herkesin yapacağını söyleyebiliriz ancak; diyetisyenlik birazcık da tecrübeye ve araştırmaya dayalı olan bir meslektir. Bugün birçok diyetisyenin yurtdışına çıktığını ve yurtdışında daha çok bilgi edindiğini söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı da bizlerde bir diyetisyene giderken biraz daha araştırmalı ve daha uzman birisine başvuruda bulunmalıyız ki bu çok daha akıllıca olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir