Memur Alımları Nereden Takip Edilir?

İlk olarak memur alımlarının nasıl yapıldığından bahsedecek olursak; bildiğiniz gibi genellikle sınav yolu ile memur alımları yapılmaktadır.Memur Alımları Nereden Takip Edilir?

İlk olarak memur alımlarının nasıl yapıldığından bahsedecek olursak; bildiğiniz gibi genellikle sınav yolu ile memur alımları yapılmaktadır. Bu nedenle de memur alımlarını internet üzerinden takip edeceğiz demektir. Sürece baktığımız zaman ise karşımıza çıkanlar şunlar olmaktadır. İlk olarak KPSS dediğimiz sınava giriyoruz ve sınav sonucunun açıklanmasından sonra bizlere bir puan verilmektedir. Aldığımız puana bakarak tercih listesinden tercih yapmamız gerekmektedir. Tercih yaptıktan sonra bildiğiniz gibi yine internet üzerinden açıklanmaktadır. Bu memur alımlarının sonucunu takip etmek olarak sayılabilir. Fakat memur alımlarının hangi zamanlarda ve ne kadar bir kontenjan ile yapılacağını merak ediyorsanız bu sefer yine internet başvurabilirsiniz. Çünkü devlet her sene hangi birime ne kadar bir kadro alacağını açıklamaktadır. Bu nedenle de memur alımlarını internet üzerinden en net şekilde takip edebilirsiniz.

Eğer girmek istediğiniz memurluk sınav şartı aramıyorsa yine aynı şekilde o kurumun internet sitesine girebilir ya da devletin kendi yayınladığı boş kontenjan listelerinden takip edebilirsiniz. Kısa ve özetle bu işin takibi her zaman olduğu gibi internet üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle artık internet ile yakın olmalı ve nasıl kullanıldığını öğrenmeliyiz. Zaten devlete memur olarak girecek olan kişinin de artık 2014 yılında bilgisayar ile biraz haşır neşir olması gerekmektedir. Bu sebeple internet üzerinden memur alımlarını takip edebilir ve istediğiniz memurluk için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Memur alımlarını bir sonraki yıldan sonra her bakanlık kendi sınavı ile yapacaktır. Bu nedenle KPSS kaldırılacak ve herkes kendi ile ilgili olan konulardan sınava tabii tutulacak. Böylece memur alımlarının takibi çok daha kolay olacak. Herkes işe girmek istediği ilgili bakanlığın internet sitesinden bakarak memur alımlarının takibini rahatlıkla takip edebilecek. Bu iş için biraz geç kalındığının ve daha erken olmasının gerektiğini de söyleyebiliriz. Ülkemizde bulunan milyonlarca memur bu sistemin değişmesine sevinmektedir. Senelerce çok yanlış yöntemlerle insanları sınayan bu yöntem yüzünden memur alımlarının sağlıklı yapılamadığı gibi aynı zamanda memur alımı takibi de düzgün şekilde yapılamıyordu. Fakat seneye çok daha farklı bir sistem ile karşı karşıya olacak ve daha rahat edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir