Zabıta Maaşları 2016

12 Kasım 2015 Perşembe, 22:59
Zabıta Maaşları 2016

Zabıta maaşlar 2016 yılında diğer yıllara göre ortalama 150 – 200 TL daha fazla zam alarak 2,500 TL bandına kadar dayanacaktır

Zabıtalar belediyeler bünyesinde çalışmakta ve belediye bünyesinde oldukları içinde devlet memuru sayılmaktadırlar. Devlet memurlarına yapılan zamlardan onlarda yararlanacak olup, kademelerine göre farklı şekillerde maaşlarına zam alacaklardır. Zabıta maaşları 2016 yılında diğer bir önceki yıla oranla biraz daha artış gösterecek olup ülke ortalamasındaki rakamların üzerine çıkacaktır.

Zabıta maaşlar 2016 yılında diğer yıllara göre ortalama 150 – 200 TL daha fazla zam alarak 2,500 TL bandına kadar dayanacaktır. Hizmet yılının son derece etkili olduğu zabıta maaşlarında eğer eski bir memur iseniz maaşınızda da artış o denli fazla olacaktır.

Zabıta Maaşları 2016 yılında belediyelerde bazen farklılık gösterebilir. Küçük illerde yer alan belediyelerdeki zabıta memurlarının ne kadar maaş alacağı ise kendi bünyesindeki yöneticiliklerden öğrenilebilir. Zabıta müdürünün ise aldığı maaş diğerlerinden biraz daha fazla olup ortalama  3,000 – 3,500 TL arasında yer almaktadır.

Bu maaşlara da gelecek olan yeni zamlar ile maaşların yüksek rakamlara çıkması beklenmektedir. Zabıta maaşlarının yüksek olduğunu ifade eden kamuoyuna nazaran zabıta memurları ise maaşların az olduğunu ifade etmektedir. Zabıta olmak isteyenlerin ise belediyelere müracaat etmeleri gerekmektedir. Oralardan en doğru bilgiyi alacak olan zabıta adayları, maaşlarının ilk yıllarında daha düşük olacağını da bilmelidirler. Yeni başlayan zabıta memurlarının maaşları ortalama 2,000 TL seviyelerinde başlamaktadır.

Zabıta maaşlarının fazla veya az olduğunu düşünüyorsanız ve aynı zamanda zabıtalık yapıyorsanız kendi maaşınızı bizlere yazabilir ve kendi düşüncelerinizi aktararak diğer kullanıcılarımızın da bu bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirisniz.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.