Teknisyen Maaşı 2016

04 Kasım 2015 Çarşamba, 19:59
Teknisyen Maaşı 2016

Teknisyen Maaşlarının 2016 Yılında Ne Kadar Olacağını Anlatıyoruz.Teknisyenler tüm iş dallarında en çok emek harcayan ve birçok konu da bilgisi olan kişilerdir. Aldıkları 2 yıllık veya meslek lisesi eğitimleri mühendis olmuş olan kişiler kadar ilgi görmese de teknisyenler birçok mühendisten daha çok bilgi sahibidir. Teknisyenlik tamamen kalifiye eleman üzerine olduğu için genç nüfus teknisyenlik mesleğini seçmek yerine daha ilgi gören mühendislik ve diğer mesleklere yönelmektedir. Bundan dolayı teknisyenlik, kalifiye eleman açığı oluşmaktadır.

Her ne kadar mühendise ihtiyaç olsa da teknisyenlere de o denli çok ihtiyaç vardır. Teknisyen maaşları mühendis maaşlarına göre çok az durumdadır. Günümüz de mesleğini iyi bilen işini iyi yapan bir teknisyen 2000, 2.500 TL arası maaş alabiliyorken okulundan yeni mezun olan ve işe başlayan bir mühendis hem teknisyenden daha üst bir rütbede olduğu gibi maaş olarak da 2.800, 3.000 TL civarı maaş almaktadır.

2016 Ocak ayı teknisyen maaşları her sene başında yapılan zamlarla beraber verilecektir. Birçok işveren teknisyen maaşlarının iyi durumda olduğu söylese de teknisyen olarak çalışan kişiler aynı görüşte değillerdir. 2016 yılı ocak ayında teknisyen maaşları yeni zamlarla beraber 2,600 TL olacaktır.

Bu zam ile birlikte teknisyenler bir önce ki seneye göre yaklaşık 100 TL civarında bir zam almış olacaklardır. Ayrıca teknisyen mesleğinde çalışanlar 657 sayılı kanun kapsamında aile ve çocuk yardımı almaktadırlar. Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.