Anestezi Uzmanı Maaşları 2016

22 Kasım 2015 Pazar, 21:14
Anestezi Uzmanı Maaşları 2016

Anestezi Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Hastanelerin daha doğrusu ameliyatların en önemli oyuncuları olan anestezi uzmanları 2016 yılında ne kadar zam alacak diye baktığımız zaman maaşlarına diğer doktorlarla aynı oranda zam geleceğini ancak; maaşlarının yüksek olması sebebi ile gelen %’lik dilimden ciddi derecede zam alacaklarını ifade edebiliriz.

Anestezi uzmanı 2015 yılı içerisinde döner sermaye ile birlikte 5,000 TL maaş alırken bu rakam 2016 yılı itibarı ile 5,750 TL dolaylarına kadar çıkacaktır. Anestezi uzmanlarının sadece kendi maaşlarının değil aynı zamanda döner sermaye üzerinden de maaş aldıklarını düşünecek olursak, kazandıkları para diğer paraların yanında paha biçilmez bir rakam olacaktır.

Anestezi uzmanı 2016 yılında ne kadar maaş alacak diye baktığımız zaman devlet bünyesinde 5,750 TL gibi rakamlar karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu özel hastanelerde daha da fazla olabilir. Özellikle çıkan rakamların 10,000 TL gibi yüksek rakamlara kadar çıkıyor olması birçok kişiyi de bu mesleğe yöneltmektedir.

Anestezi uzmanı 2016 yılında bu rakamlarda para alırken özel hastanelerin bu konuda çok daha fazla para ödediği bir gerçektir. Özel sektörde %8’lik bir zam geleceği düşünülecek olursa anestezi uzmanları kendi maaşlarına 800 TL’lik bir zam gelecektir. Gelecek olan maaş ve ekstralar ile 11,000 TL dolaylarına kadar bu maaş çıkacaktır.

Anestezi uzmanlarının aldıkları maaşlar hakkında yorum yaparak diğer kullanıcılarımıza yorumlarınızı belirtebilir ve makalelerimizin daha iyi bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.