KENDİ İŞİMİN PATRONU NASIL OLURUM

07 Ağustos 2015 Cuma, 20:51
KENDİ İŞİMİN PATRONU NASIL OLURUM

Bu soruya cevap verebilmek için öncelikli olarak yeni bir iş kurma düşüncesinde olmamız gerekmektedir.

KENDİ İŞİMİN PATRONU NASIL OLURUM

Bu soruya cevap verebilmek için öncelikli olarak yeni bir iş kurma düşüncesinde olmamız gerekmektedir. Eğer yeni bir iş kurmak gibi cesaretli ve cesur bir fikriniz var ise makalemizin devamına bakabilirsiniz.

Kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız öncelikli olarak bazı kararlar almalısınız. Bunun içinse biraz araştırma yapmalısınız. İlk olarak hangi sektörde çalışmak ve para kazanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Tekstil,
Kozmetik,
Gıda,
Perakende,

Bu örnekleri sizler için daha fazla hale getirebiliriz ancak; bunlardan herhangi bir tanesini seçtiğiniz zaman sıkı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Üstelik yapacağınız araştırmanın son derece güvenilir ve doğru olması da ayrıca gerekmektedir. Örnek olarak alımıza bir sektörü alalım ve onun üzerinden devam edelim.

KOZMETİK SEKTÖRÜ

Sermayesi az ve para kazancı çok fazla olan kozmetik sektöründe para kazanmak oldukça mümkün diyebiliriz. Kısa zamanda para kazanmak ve iyi yerlere gelmek isteyenlerin ilk olarak tercih ettiği kozmetik sektörü için öncelikli olarak bir şirket kurmalısınız.

ŞAHIS ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

Şahıs şirketi sadece bir kişinin rahatlıkla kurabileceği bir şirket olmakla birlikte sadece nüfus cüzdanı, fotoğraf ve imza sirküsü gibi basit evraklar ile hemen halledebilirsiniz. Üstelik herhangi bir ofis kurmanıza da gerek kalmaz. Kendi evinizden “ home office “ olarak şirket kurabilirsiniz.

Kendi işinizin patronu olduğunuz zaman ürünlerinizi kendiniz pazarlar ve satarsınız. Eğer iyi bir kazanç sağlarsanız da ilerleyen zamanlarda bir eleman tutabilir ve işlerinizi ona yaptırabilirsiniz.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.