En Çok Kazandıran Meslekler 2015
Ana Sayfa İş Bilgileri 26 Şubat 2015 12:28:31

En Çok Kazandıran Meslekler 2015

En Çok Kazandıran Meslekler 2015

En çok kazandıran meslekler hangileridir? En çok hangi meslekler para kazandırır? Çok para kazanmak için hangi mesleği seçmeliyim? Maaşı çok olan meslekler hangileridir?

En Çok Kazandıran Meslekler 2015

En çok kazandıran meslekler hangileridir?

En çok hangi meslekler para kazandırır?

Çok para kazanmak için hangi mesleği seçmeliyim?

Maaşı çok olan meslekler hangileridir?

Meslek seçimi yaparken bu sorular en sık sorulan sorular arasında yer alırken aynı zamanda birçok kişinin de aklında hala takılmaya devam etmektedir. Özellikle yeni nesil gençler bu soruları en sık şekilde aratmakta ve geleceğini buna göre belirlemek istemektedir. Bunun en büyü nedenine bakacak olursak, çocuklarda bile başlamış olan para kazanma hırsıdır. İnsanlar her zaman çok para kazanmak isterler. Daha iyi bir hayata sahip olabilmek ve her şeyin en iyisini alıp en iyisini yiyebilmek için elbette en çok kazandıran meslekler içinde araştırma yapacaklardır.

Sorularımızın cevaplarına geçecek olursak, her meslek kendi içerisinde çok güzel paralar kazandırabilir. Bu durum tamamen kişinin kendini geliştirmesi ve eğitmesi ile alakalıdır.

Bugün iyi bir mühendis 10.000 TL maaş alırken, iyi bir mimar 20.000 TL kazanabilir. Aynı şekilde eğer ünlü ve isim yapmış bir avukat var ise aylık 30.000 TL kadar para kazanabilir. Bunun yanında iyi tabii ki çok iyi bir yazılım mühendisini düşünecek olursak, aldığı sertifikalar ve yaptığı yurtdışı eğitim seminerleri ile aylık kazancını 50 bin TL civarlarına kadar çıkartabileceği gibi kendi geliştirdiği yazılımlar ile de kendisine çok ama çok ciddi gelirler elde edebilir.

Burada anlatmak istediğimiz her mesleğin içerisinde çok para kazanma potansiyeli bulunmaktadır. Bu potansiyeli açığa çıkartmak sadece o kişilere bağlıdır. Kişiler eğer çok çalışırlarsa kendilerini açığa çıkartırlarsa kısa zamanda başarılı olabilir ve çok para kazanabilirler. Elbette yeni meslek seçimi yapacak kişilere yinede bazı meslek gruplarını önereceğiz. Önereceğimiz meslek grupları sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en çok para kazanan meslek gruplarıdır.

MÜHENDİS (Yazılım, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik),

AVUKAT,

MİMAR,

Yukarıda vermiş olduğumuz bu 3 meslek şuanda en çok kazandıran meslekler arasında yer almaktadır. 2015 de 2015 yılından sonra da ciddi şekilde kazandırmaya devam edecek olan bu mesleklerin her birinin farklı nedenleri bulunmaktadır.

MÜHENDİSLİK

Özellikle yazılım mühendisleri geleceğin en çok para kazanan mühendisleri ve insanları olacaktır. Yazılımların gelişmesi ve hayatımıza her alanda giriyor olması bu sektörün daha da hareketlenmesine neden olmaktadır. Bugün dünyanın en pahalı şirketlerine baktığımız zaman hepsinin yazılım firması (Apple, Samsung, Google, Microsoft) olduğu rahatlıkla görebiliriz. Hele birde dünyanın daha da fazla büyüdüğünü ve teknolojik bakımdan geliştiğini düşünecek olursak, bu meslek çok güzel paralar kazandırmakta ve kazandırmaya da devam edecektir.

AVUKAT

Dünyanın büyümesi ve ülkelerin gelişmesi bir yana, insanların her geçen gün psikolojileri bozulmakta ve birçok kimse kavga etmektedir. Sadece kavgalar değil aynı zamanda geçim sıkıntılarının olması ve şirketlerin batması da kaçınılmaz ve asla bitmeyecek olan bir durumdur. Bu nedenle de avukatlık mesleği asla bitmeyecek ve iyi bir şekilde kazandırmaya devam edecektir. Eğer sizlerde iyi para kazanmak ve dünyanın sonu gelene kadar para kazanmak isterseniz bu mesleği tercih edebilirsiniz. Dünya da 2 kişi kalana kadar devam edecek olan bu meslekte iyi bir pozisyona gelmeniz durumunda çok iyi para kazanabilirsiniz.

MİMAR

İnsan nüfusunun artması ile yenidünya düzeninde daha fazla bina yapılmakta ve inşa edilmektedir. Özellikle yeni binaların yapılması değil, eski binalarında değişmesi mimarlara çok ciddi iş düşürmektedir. Bununla birlikte aynı zamanda AVM ya da daha büyük alanların yapılması da mimarlara güzel işler çıkartmaktadır. Ünlü bir mimar bugün çok ciddi rakamlarda para kazanabilir. Özellikle küçük şehirde isim yapmış ve yaygınlaşmış bir isim olabilmek son derece önemlidir. İyi bir mimar olmasanız bile iyi derecede para kazanabilir ve insanlık yaşadığı sürece para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.