En çok aranan elemanlar 2015

10 Mart 2015 Salı, 01:08
En çok aranan elemanlar 2015

En çok aranan elemanlar

En çok aranan elemanlar 2015

Ülkemizde maalesef insanları yönlendiren kişiler olmadığı için insanların %50 den fazlası yanlış meslek ve iş gruplarına gidip çalışmaya başlıyor. Bunun Avrupa’da daha da yaygınlaşması ve son 20 yıldır özellikle öğrencileri hangi alanlarda boşluk var ise oralara yönlendirmeleri son derece önemli bir gelişmedir. Ülkemizdeki genç nüfusun fazla olduğunu düşünecek olursak, bizlerde de böyle bir yönlendirme olması gerekmektedir. Fakat olmadığı içinde bugün sizlere kendimiz bir makale hazırladık.

Türkiye’de en çok aranan elemanlar hangileridir ve hangi sektörler en çok eleman arıyor bugün hep beraber bakacağız. Sizlere sektörleri ve elemanları söyleyeceğimiz bu makalemiz sayesinde belki de iş hayatınız değişebilir. Bugün maalesef birçok kişi kafasına taktığı işi ararken, aslında açık bulunan sektörlere pek bakmayarak doğruyu yapmıyorlar.

Türkiye’de en çok aranan elemanlar hangileridir?

– Muhasebe-ön muhasebe elemanı
– Sekreter
– Garson
– Satış elemanı
– Kuaför
– Şoför
– Oto elemanı
– Tornacı-Kaynakçı
– Temizlik elemanı
– Elektrik teknisyeni

Sıralamış olduğumuz bu liste en çok aranandan en az aranana kadar sıralanmıştır. Bu sebepten dolayı en üstte yer alan sektörden başlayarak iş aramanız daha yararlı olacaktır.

Sağlık, hizmet, turizm ve restoran sektörlerinde çok ciddi elemanlar aranmaktadır. İlanların büyük bir kısmı bunlardan oluşmakta ve insanlar bu ilanlar sayesinde iş bulmaktadır. Sağlık sektörü belki bunlar arasında sizlere mantıklı gelmeyebilir ancak; ara eleman dediğimiz elemanlarda şuanda ciddi anlamda ülkemizde eksikler bulunmaktadır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.