CEVİZCİLİK ÇOK PARA KAZANDIRIR MI?

Geçtiğimiz yıl tarihin en pahalı cevizini yiyen Türkiye bu yeni hasat zamanında biraz daha uygun ceviz yiyecek diyebiliriz.

CEVİZCİLİK ÇOK PARA KAZANDIRIR MI?

Geçtiğimiz yıl tarihin en pahalı cevizini yiyen Türkiye bu yeni hasat zamanında biraz daha uygun ceviz yiyecek diyebiliriz. Özellikle cevizlerin mevsimlerinde dona uğraması ve zarar görmesi ile artan fiyatlar cevizin bol olmaması nedeni ile de pek hoşnutluk vermiyor.

Ceviz yetiştirerek karlı bir iş yapmak isteyenlerin öncelikli olarak bu işe nasıl bir giriş yapabilecekleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Ceviz yetiştiriciliği işi elbette çok karlı bir iş olmakla beraber aynı zamanda birçok fırsatı da gözler önüne sermektedir. Ceviz tohumu alıp ceviz dikecek olan kişiler eğer iyi bir bakım ve iyi bir emek verirler ise çok güzel paralar kazanabilirler.

Tohumuna bir kere para verilen ceviz her yıl ceviz verdiği gibi 50 – 60 yıl boyunca da sizlere para kazandıracaktır. Toplaması ve işlemesi biraz zahmetli olduğu içinde birçok kişi bu işi yapıp yapmamak konusunda tereddüt yaşayabiliyor.

CEVİZ TOPLAMAK ZOR MUDUR?

Ceviz toplamak son derece zor olmakla birlikte oldukça risk ve tehdit içermektedir. Ceviz ağaçlarından ceviz toplamanın zor olduğu gerçeği birçok kişiyi bu işten vazgeçirebiliyor. Üstelik sadece cevizi toplamakla kalmaz aynı zamanda bunları kurutmak ve tek tek ayıklamanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da büyük emekler verilir.

CEVİZ SATICILIĞI NASIL OLUR?

Cevizi yetiştirmek, toplamak, ayıklamak, kurutmak ve sonrasında ise satmak… Satmak kısmı aslında bazen en zor kısım olabiliyor. Bu sebepten dolayı da bunu açıklamak adına ayrı bir başlık oluşturduk diyebiliriz.

Ceviz satıcılığı yapmak isteyenlerin özellikle satacakları yerleri doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. Eğer pahalı bir ürün satacaksanız öncelikli olarak daha elit ve güzel kesimleri seçmeniz gerekmektedir.

Uygun fiyattan ceviz satılacak ise daha çok pazar veya marketleri tercih edebilirsiniz. Kilogram fiyatı satışta 20 – 30 TL arasında olan sıradan normal cevizler geçtiğimiz yıl 40 TL dolaylarına kadar çıktı. Satıcıya da para kazandırmayan cevizlerden en çok parayı yine yetiştiren kazandı. Fakat zahmetini düşündüğümüz zaman aslında bunun normal olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

CEVİZ YETİŞTİRMEK ZOR MUDUR?

Ceviz yetiştirmek için bir yerden tohum alabilir ve dikimini yapabilirsiniz ancak; yetiştirme konusunda son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Hava sıcaklığı, soğukluğu ve rüzgara bağlı olarak daha birçok faktör göz önüne alınmalı ve bu durum sürekli kontrol altında tutulmalıdır.

İŞ KURMAK İÇİN NE KADAR KREDİ ALINIR

İş kurmak isteyen kilerin çekeceği kredi tamamen kendi sektörlerine göre farklılık gösterebilir.

İŞ KURMAK İÇİN NE KADAR KREDİ ALINIR

İş kurmak isteyen kişilerin çekeceği kredi tamamen kendi sektörlerine göre farklılık gösterebilir. Bugün kozmetik sektörü için ortalama 10 – 20 bin TL kredi alınabilirken, tekstil sektörü için bu rakam çok daha az olacaktır. Gıda sektöründe bu rakam çok daha yüksek seviyelere çıkarken perakende sektörü için milyon liralar gerekebilir.

İş kurmak için ne kadar kredi alınır sorusuna cevabımız böyle olurken bugün bazı sektörler için ortalama rakamlar söyleyeceğiz. Böylece bir sektöre girerken ne kadar paraya sahip olmanız gerektiği hakkında kısa ve öz bilgilere sahip olabileceksiniz.

KOZMETİK SEKTÖRÜ: 10 – 20 BİN TL

GIDA SEKTÖRÜ: 30 – 120 BİN TL

BİLİŞİM SEKTÖRÜ: 2 – 10 BİN TL

E-TİCARET: 10 – 200 BİN TL

PERAKENDE SEKTÖRÜ: 100 – 2 MİLYON TL

ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ: 100 – 1 MİLYON TL

İNŞAAT SEKTÖRÜ: 1 MİLYON – 10 MİLYON TL

Tamamen sektörün büyüklüğüne bağlı olarak değişen kredi çeşitlerinde küçük sermayeler ile de iş yapabilirken, büyük sermayelere daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Küçük sermayeli işlerin kazancı da küçük olacağı için birçok kişi yüksek kazançlara gözünü dikmektedir.

Basit ve pratik bir şekilde para kazanmak isteyenler, internet sitemizin yıllardan beri savunduğu kozmetik ve gıda sektörleri önerilmektedir. Bu sektörler çok ciddi oranlarda para kazandırırken, yukarıda da gördüğünüz gibi çok büyük paralara ihtiyaç duyulmamaktadır.

KREDİ HANGİ BANKALARDAN ÇEKİLİR?

Kredi çekmek isteyenlerin öncelikli olarak tercih etmesi gereken bankalar elbette faizi en az bankalar olmalıdır. Faizi yıllık bazda en az olan ve masrafları hiç olmayan veya minimum olan bankalar her zaman birinci sırada tercih sebebi olmalıdır. Uzun zaman bankalarla çalışacak olacağınız için öncelikle olarak bu konuya dikkat etmek oldukça önemlidir.

VADE SEÇENEĞİ EN FAZLA OLANLA ÇALIŞIN

Vade sayısı en fazla olan bankalar her zaman daha avantajlıdır. 36 – 48 – 60 – 72 – 120 ay gibi daha birden fazla seçenek sunan bankalardan en fazla hangisi size imkan sunuyor ve yine faizini artırmadan sabit şekilde tutuyor ise onu tercih etmenizde fayda olacaktır.

KENDİ İŞİMİN PATRONU NASIL OLURUM

Bu soruya cevap verebilmek için öncelikli olarak yeni bir kurma düşüncesinde olmamız gerekmektedir.

KENDİ İŞİMİN PATRONU NASIL OLURUM

Bu soruya cevap verebilmek için öncelikli olarak yeni bir iş kurma düşüncesinde olmamız gerekmektedir. Eğer yeni bir iş kurmak gibi cesaretli ve cesur bir fikriniz var ise makalemizin devamına bakabilirsiniz.

Kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız ve bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız öncelikli olarak bazı kararlar almalısınız. Bunun içinse biraz araştırma yapmalısınız. İlk olarak hangi sektörde çalışmak ve para kazanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Tekstil,

Kozmetik,

Gıda,

Perakende,

Bu örnekleri sizler için daha fazla hale getirebiliriz ancak; bunlardan herhangi bir tanesini seçtiğiniz zaman sıkı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Üstelik yapacağınız araştırmanın son derece güvenilir ve doğru olması da ayrıca gerekmektedir. Örnek olarak alımıza bir sektörü alalım ve onun üzerinden devam edelim.

KOZMETİK SEKTÖRÜ

Sermayesi az ve para kazancı çok fazla olan kozmetik sektöründe para kazanmak oldukça mümkün diyebiliriz. Kısa zamanda para kazanmak ve iyi yerlere gelmek isteyenlerin ilk olarak tercih ettiği kozmetik sektörü için öncelikli olarak bir şirket kurmalısınız.

ŞAHIS ŞİRKETİ NASIL KURULUR?

Şahıs şirketi sadece bir kişinin rahatlıkla kurabileceği bir şirket olmakla birlikte sadece nüfus cüzdanı, fotoğraf ve imza sirküsü gibi basit evraklar ile hemen halledebilirsiniz. Üstelik herhangi bir ofis kurmanıza da gerek kalmaz. Kendi evinizden “ home office “ olarak şirket kurabilirsiniz.

Kendi işinizin patronu olduğunuz zaman ürünlerinizi kendiniz pazarlar ve satarsınız. Eğer iyi bir kazanç sağlarsanız da ilerleyen zamanlarda bir eleman tutabilir ve işlerinizi ona yaptırabilirsiniz.

E-TİCARET PARA KAZANDIRIR MI?

E-ticaret siteleri özellikle son 5 yıldır çok ciddi bir hız almış durumda ilerlemektedir.

E-TİCARET PARA KAZANDIRIR MI?

E-ticaret siteleri özellikle son 5 yıldır çok ciddi bir hız almış durumda ilerlemektedir. İnsanlara farklı fırsatlar sunmakta ve sunduğu fırsatları da insanlara da çok iyi bir şekilde pazarlamaktadır. Sizler bunlardan yararlanıp küçük çaplı bir e-ticaret sitesi açabilir ve para kazanabilirsiniz. İlk olarak bir e-ticaret sitesi açmanın masraflarından bahsedelim, daha sonrasında ise ne kadar kazandırır veya nasıl daha fazla kazanabilirsiniz onları konuşalım.

E-TİCARET SİTESİ AÇMAK İÇİN NE KADAR MASRAF YAPILIR?

E-ticaret sitesi: 1,500 TL

Küçük çaplı bir şirket: 750 TL

Sermaye: 2,500 TL

Toplamda en fazla 5 bin TL para harcayarak faturalı ürün satabileceğiniz bir e-ticaret sitesine kavuşabilir, küçük bir şirket olarak hemen satışlara başlayabilirsiniz. Şimdi ilk olarak sizlere sermaye paranız ile güzel ve mantıklı bir iş sektörü bulmamız gerekecek. Bunun içinde küçük araştırmalar yapabilir ve farklı ürünleri satın alabilirsiniz.

2,500 TL gibi büyük bir sermaye ile bizlerin önereceği en mantıklı 2 sektör bulunmaktadır. Bu iki sektör üzerinden para kazanmak Türkiye’de hem çok daha kolay hem de çok daha kazançlıdır.

KOZMETİK SEKTÖRÜ

Kozmetik sektörüne adım attığınız anda 3 – 5 TL’ye aldığınız bir kremi çok rahat bir şekilde 20 – 25 TL arasından satabilirsiniz. Özellikle sermayenizin de 2,500 TL gibi bir rakam olduğunu düşünürsek başlangıç adına iyi bir adım atabilirsiniz. En azından 20 farklı kalem ürününüz olsa ve bunlardan bir miktar elinizde bulundursanız, sattıkça daha çok alabilir sermayenizi genişletebilir ve Türkiye’de özellikle kadınların ağırlık verdiği kozmetik sektöründe çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

TEKNOLOJİ

Bir diğer yandan ise teknolojik ürünleri Türkiye’de çok rahat satabilirsiniz. Yurtdışından gelen 1 – 2 liralık küçük parçalar, eşyalar veya ürünler 5 – 10 TL üzerinde satılabilir ve satıldığı kadar da çok ciddi para yapar. Elinizde 2,500 TL gibi yüklü bir rakamın olması sizlere büyük avantajlar sağlayacağı gibi aynı zamanda daha çok para kazanmanıza da imkan verir. Teknolojik ürün veya parçalarının da kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini belirtelim.

E-ticaret üzerinden bu şekilde para kazanabilirsiniz. Özellikle bu sektöre girecek olanların çok daha kolay para kazanmasını sağlaması adına birçok firma eğitimler vermektedir ANCAK; kesinlikle bireysel bir e-ticaret açmalısınız. Başka firmalara para ödeyerek sadece site sahibi olmak çok mantıklı olmadığı gibi çok karlı da olmayacaktır.

BARDAKTA MISIR İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Bugün birçok köşede gördüğümüz ve hatta artık AVM lere kadar girmiş olan bardakta mısır stantları güzel paralar kazandırmaktadır.

BARDAKTA MISIR İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Bugün birçok köşede gördüğümüz ve hatta artık AVM lere kadar girmiş olan bardakta mısır stantları güzel paralar kazandırmaktadır.

Bugün her köşede görmeye alıştığımız ve belki de günlük para kazandırdığımız mısırcılar ne kadar para kazanıyor?

Aylık kazanç oranları neler?

Bardakta mısır işi yapmak karlı mı?

Tüm bu sorularımıza bugün cevap arayacağız. Böylece bu işe girme düşüncesinde olan kişiler bu işin ne kadar karlı ve güzel bir iş olduğunu anlayıp bu iş ile ilgili son kararlarını vereceklerdir.

İlk olarak bu mısırcıların ne kadar kazandığına değil de yüzde kaç oranında kar ettiklerini gözden geçirelim. Böylece ortaya ortalama bir fiyat çıkartabiliriz. Öncelikli olarak bardakta mısır satan bir kişinin bir bardaktan ortalama olarak %70 kar ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu rakam elbette sembolik olmakla birlikte %50’ye inebilir veya %80’e kadar çıkabilir. Bu nedenle direkt olarak %70 rakamına endekslenmek doğru olmayacaktır. Fakat ortalama bir satıştan bu oranda para kazanıldığı için kar da oldukça yüksek olacaktır.

1 BARDAKTAN 1,40 TL KAZANDIRIYOR

Bugün 2 TL’ye satılan bir bardak mısırın en fazla maliyeti 60 kuruş olmaktadır. Plastik bardağı, peçetesi, sosu, içerisinde mısırı ve diğer tüm her şeyi dahil 1 bardağın maliyeti satıcıya 60 kuruş olarak hesaplanmıştır. 2 TL’ye satıldığını düşündüğümüzde ise ortaya ortalama 1,40 TL gibi bir para kalmaktadır. Bu rakamında çok iyi bir rakam olduğunu ve sürümden çok iyi derecede para bırakabileceğini söyleyebiliriz.

AYLIK NE KADAR KAZANDIRIR?

Öncelikli olarak bu kazancın şehre ve stantın durduğu yere göre değişiklik gösterebileceğini belirtelim. Günlük ortalama bir mısır satıcısının 500 bardak sattığını hayal edelim. Sadece 500 adet bardaktan kazanılan para ortalama 700 TL para olacaktır. Bu para size kar kalan para olup, masrafların çıkıldığı paradır. Günlük bu kadar para kazanan bir kişinin aylık getirisi de 15.000 ila 25.000 TL arasında değişiklik gösterebilecektir. Kira gideri ve diğer giderleri de çıktığımız zaman ortaya her şeye rağmen yne de çok güzel bir para kalacaktır.

BARDAKTA MISIR SATMAK KARLI BİR İŞ MİDİR?

Bu sorumuzun cevabı sonuna kadar “ evet “ olacaktır. Her bardaktan %70 hadi bilemediğiniz %50 oranında para bile kazanılsa, gün sonunda cebinize giren para çok fazla olacaktır. Bugün birçok kişi 2 TL gibi bir parayı hiç şüphesiz zorlanmadan verebiliyor. Bu nedenle de hem kimseye bu para dokunmazken hem de aynı zamanda bu paralar topluca birleştiğinde ortaya daha çok ve daha fazla bir para çıkabiliyor.

PARANIZI NASIL YÖNETEBİLİRSİNİZ?

Kazandığınız ya da düzeli olarak aldığınız parayı daha sağlıklı şekilde harcamak ve hatta belki de biriktirmek ister misiniz?

PARANIZI NASIL YÖNETEBİLİRSİNİZ?

Kazandığınız ya da düzeli olarak aldığınız parayı daha sağlıklı şekilde harcamak ve hatta belki de biriktirmek ister misiniz? O zaman bu makalemiz sayesinde hem paranızı daha doğru şekilde harcayacak hem de vereceğimiz öneriler sayesinde paranızı artırabileceksiniz.

İlk olarak para yönetimi nasıl olur ondan bahsedelim. Paranızı özellikle zor kazanıyorsanız paranız ile ilgili daha sıkı ve daha cimri harcamalar yaparsınız. Bu durum ise size bazen sıkıntılar verirken bazen de hoşunuza gider. Fakat az para kazanan kimseler elbette rahatça para harcamak ister ve bir sonraki günü düşünmek istemezler.

HARCAMA LİSTESİ OLUŞTURUN

En çok zorlanan kısım aslında burası diyebiliriz. Daha parayı kazanmadan harcamalar yapılır ve ay sonu geldiğinde maaş alındığında elde avuçta bir şey kalmadığı görülür. Bunu önlemek adına sizlere tavsiyemiz bir alışveriş yani harcama listesi hazırlamanızdır. Örneğin kira gideri, faturalar, taksitler ve diğer harcamalarınız…

Tüm bunları hazırlamak sizlere nereye ne kadar para vereceğinizi hatırlatacak ve ona göre para harcamanızı sağlayacaktır. Özellikle kısa zaman içerisinde çok para harcıyorsanız, bu konuya özellikle dikkat etmelisiniz. Birçok insan harcamalarına hiç dikkat etmezken yukarıda verdiğimiz liste gibi bir liste hazırlayanların sayısı da az değildir.

PARANIZI BİRDEN FAZLA PARÇAYA BÖLÜN

İyi bir para yönetimi yapmak istiyorsanız paranızı bölebilirsiniz. Örneğin paranızı ilk 15 gün son 15 gün şeklinde ikiye ayırabilir ve iki ayrı şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle ayın son 15 günü zorlanan birçok kimse çok ciddi sıkıntılar çekmekte ve çektiği bu sıkıntılar nedeni ile de parasını yetirememektedir.

Parayı tam yetirebilmek adına parayı ikiye bölmek ve iki farklı şekilde kullanmak daha mantıklı olacaktır. Kimileri ise parayı 3 – 4 veya daha fazlasına bölerek parasını daha etkin şekilde kullanmaktadır. Özellikle paranın hızlı bittiğini düşünenler var ise biriktirme yöntemi ile de bunu daha kolay bir hale getirebilirler.

KOLAY PARA HARCAMAYIN

Paranızı zor kazandığınızı düşünecek olursak, paranızı öyle kolay bir şekilde harcamayın. Özellikle para harcamaya gittiğiniz her yerde pazarlık yapın ve aynı ürünün en uygun olanını almaya gayret gösterin. Hem paranızı daha etkin kullanırken hem de uzun vade de çok ciddi oranda tasarruf edebilirsiniz.

Kısa vadede paranızı yönetmek isterseniz yukarıda vermiş olduğumuz tavsiyelerimize uyabilir ve bu tavsiyelere bağlı olarak kar edebilirsiniz. Birçok kişinin uymakta olduğu bu kurallar çok para tasarruf ettirmekte ve uzun vade de belki birkaç şey alımına yardımcı olmaktadır. Kazandığı parayı az gören insanların paralarını kontrol etmeleri paralarının ne kadar fazla olduğunu da aslında çok net bir şekilde gösterecektir.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK ÇOK KAZANDIRIR MI?

Yurtdışında çalışmak elbette çok para kazandırmaktadır. Özellikle para kazanmayı çok isteyen birisi iseniz, yüksek miktarlarda para kazanabilir ve para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMAK ÇOK KAZANDIRIR MI?

Yurtdışında çalışmak elbette çok para kazandırmaktadır. Özellikle para kazanmayı çok isteyen birisi iseniz, yüksek miktarlarda para kazanabilir ve para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. Fakat kazandığınız parayı burada harcamanız gerekmektedir.

Ne demek istediğimizi biraz daha açacak olursak, yurtdışında kazanılan döviz Türkiye’de son derece değerli olmaktadır ancak; oradaki enflasyon, kiralar, faturalar yani yaşam kalitesini düşündüğümüz zaman o kazanılan para ancak orada yetmektedir.

Yurtdışında kazanılan paranın değerinin fazla olması ülkemizde o döviz kurlarının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebepten ötürü birçok kişi yurtdışında kazanılan paranın çok fazla olduğunu düşünmektedir. Oysa ki gerçek çok daha farklı diyebiliriz.

YURTDIŞINDA KZANILAN DÖVİZ BİRİKTİRİLMELİ

Yurtdışında kazanılan dövizlerin biriktirilmesi gerektiği hususu zaten senelerden beri birçok yerde belirtilmiştir. Özellikle para biriktirme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gereken bu yöntem sayesinde, Türkiye’ye döndükleri zaman güzel paralar elde edebilirler.

Yurtdışındaki ülkelerde kredi faiz oranları neredeyse 0’a yakın olduğu için oralardan kredi çekmekte mantıklı olabilir. Özellikle durumu olan ve orada vatandaşlık kazanmış olan kişiler tarafından para çekilebilir ve bu senelere bölünerek faizsiz bir şekilde rahatça ödenebilir.

Yurtdışında çalışmak çok para kazandırır cümlesini biraz daha törpüleyecek olursak, yurtdışında çalışmak ve o parayı Türkiye’ye getirmek insanı zengin yapar diyebiliriz. Kısa bir kaç örnek verecek olursak durumu çok daha net bir şekilde açıklığa kavuşturabiliriz.

Türkiye’de domatesin kilosu 2 TL iken yurtdışında 5 – 6 TL civarlarında olmaktadır. Aynı şekilde biz burada bir ekmeği 75 kuruş gibi komik rakamlara alırken, yurtdışında bu tarz hamur işleri çok ama çok daha pahalı rakamlara satılmaktadır. Yani dışarıda kazanılan para ülkemizde değerli oluyor, o ülkelerde değil. Tüm bu yazdıklarımızı birleştirdiğimiz zaman ortaya şöyle bir özet çıkıyor. Evet yurtdışında çalışmak çok karlıdır ancak; o paranın ülkemizde daha değerli olduğunu söylediğimiz zaman diyebiliriz.

FOREX İLE GERÇEKTEN PARA KAZANILIR MI ?

Bugün reklamlarını çok sıkça gördüğümüz ve hatta artık televizyonlara bile reklam vermekte lan Forex şirketleri insanlara çok yüksek derecede para kazanacaklarını iddia etmekte ve onlara bu vaatleri vermektedir.

FOREX İLE GERÇEKTEN PARA KAZANILIR MI ?

Bugün reklamlarını çok sıkça gördüğümüz ve hatta artık televizyonlara bile reklam vermekte lan Forex şirketleri insanlara çok yüksek derecede para kazanacaklarını iddia etmekte ve onlara bu vaatleri vermektedir. Birçok kişi şansını denemektedir. Şansını deneyenlerin para kazanıp kazanmadığı konusunda ise tam net bir bilgiye sahip değiliz ancak; şuanda birçok kişinin buradan kolay yoldan para kazandığını söyleyebiliriz.

Forex sitelerinin en büyük özelliği  sizlere kısa ve sınırlı da olsa eğitim verecek olmalıdır. Kısa bir eğitim veren Forex siteleri kısa zaman içerisinde size zengin olma hayali satmaktadır. Bu hayalin gerçek olup olamayacağı ise tamamen size bağlı diyebiliriz.

DOLAR, EURO VE ALTIN YATIRIMLARI

Bu forex siteleri genellikle dolar, Euro ve altın gibi yatırım araçlarını göstermekte ve buradan para kazanmasını sağlamaktadır. Birkaçı ise yine bir yatırım aracı olan petrol üzerinden de işlem yaptırmaktadır. Bu sebepten dolayı para kazanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı gerçekler ve sakıncalar bulunmaktadır.

FOREX İLE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

– Harcadığınız paranın hesabını yapın,

– Para yatırma işlemlerinde sanal kredi kartı kullanın,

– Aldığınız eğitimlerin doğruluğunu araştırın,

– Ekonomi piyasalarını başka kanallardan da kontrol edin,

– Forex siteleri hakkında önceden bilgi sahibi olun,

– Adı en çok duyulmuş, reklam vermiş ve ün yapmış olan forex sitelerini tercih ediniz.

Bu yukarıda vermiş olduklarımız forex sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konular diyebiliriz. Bunlara dikkat eden bir yatırımcı Forex üzerinden gerçekten para kazanabilir.

E-TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla şekilde kullanılmakta olan e-ticaret siteleri sadece şirketlerin değil aynı zamanda birçok kişinin de hedefinde diyebiliriz.

E-TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ülkemizde ve tüm dünyada en fazla şekilde kullanılmakta olan e-ticaret siteleri sadece şirketlerin değil aynı zamanda birçok kişinin de hedefinde diyebiliriz. İnternet üzerinden para kazanmak ve satış yapmak sanıyorum birçok kişinin hayali diyebiliriz. Özellikle gelişmiş olan ülkelerde e-ticaret sisteminin uzun yıllardır etkin olduğunu düşünecek olursak, ülkemiz bu tarz bir satış tecrübesi için çok geç kaldı diyebiliriz.

E-ticaret sektörünün çok büyüdüğünü ve alışveriş sektöründe büyük bir pasta dilimi kapmış olan e-ticaret siteleri şahısları da çok ciddi şekilde ilgilendirmiş ve bu sektör daha da büyümeye başlamıştır.

GENÇ GİRİŞİMCİLER E-TİCARET SİTESİ KURUYOR

Özellikle ilk başlarda her genç girişimcinin kurduğu e-ticaret siteleri eğer ürünleri güzelse ve internet siteleri kaliteli ise çok ciddi paralar kazandırmaktadır. Bu sebepten dolayı da birçok genç girişimci dükkan açar gibi internet sitesi açmakta ve birçok durumdan faydalanmaktadır.

Peki, ama e-ticaret sitesi faydaları nelerdir?

– Kira, depozito, stopaj verilmez,

– Yüksek faturalar ödenmez (elektrik, su, doğalgaz),

– Fazladan eleman çalıştırmaya gerek kalmaz,

– Reklam üzerinden daha fazla müşteri kazanılır,

– 7/24 açık alışveriş yapılabilir.

Bu faydaları daha da artırabilir ve sizlere daha çok örnek gösterebiliriz ancak; bu en belirgin ve en çekici olanlarının ortaya çıkması zaten sizlere e-ticaretin ne kadar karlı olduğunu göstermiştir. Özellikle dükkan açmaktan korkan kişiler için  e-ticaret siteleri hem daha ucuz hem de daha karlı olacaktır.

E-TİCARET NE ÜZERİNE OLMALI?

Aslında bu konudaki en önemli sorunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle birçok kimse ne satacağını bilemediği için yanlış pazarlara girmekte ve yanlış ürünlerin satışını yapmaktadır. İnternet üzerinden en çok satışı olan ve en çok tercih edilen ürünler genellikle kozmetik ürünleri oluyor. Bu sebepten dolayı da krem, şampuan, sabun ve kısacası kozmetik ürünlerin satılması çok daha karlı olacaktır.

Özellikle internet üzerinden satılan ürünlerin %100’den fazla para kazandırması gerekmektedir. Bu düzeyde para kazanmayan bir iş ya da bir sektörün karlı olmayacağı gibi internet üzerinde de tutunması çok uzun sürmeyecektir.

E-TİCARET AÇARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Öncelikli olarak e-ticaret sitesi açmayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu siteyi açtırdıkları yani yaptırdıkları yerdir. Bu yerin güvenilir, uygun fiyatlı ve tam zamanlı destek veren bir yer olması son derece önemlidir.

E-ticaret sitelerinde genellikle sorunlar ve hatalar ortaya çıkabiliyor. Bugün baktığımız zaman büyük internet siteleri bile zaman zaman sorunlarla karşılaşırken, sizlerin bu sorunlarla karşılaşmaması imkansız diyebiliriz. Bu nedenle destek alabileceğini ve sizin karınızı düşünen bir kişi veya firma ile çalışmanızda yarar olacaktır.

Şimdiki girişimcilerin ilk olarak tercih etmekte olduğu e-ticaret siteleri gelecekte daha fazla kazandırmaya başlayacaktır. Özellikle internetten alışverişin artması ile dışarıda yapılan alışverişlerde düşüş yaşanmaktadır. İnsanlar en kolay ve rahat nereden nasıl alışveriş yapabilirim diye düşünürken, karşılarında e-ticaret sitelerinin olması onlara büyük imkan sunmaktadır. Özellikle mobil alışverişin giderek artıyor olması birçok kişiyi daha da alışveriş çılgını yapmaktadır.

MOBİL ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI

İnsanlar gece, sabah, otobüste, metroda veya bir davette cep telefonları ile internet üzerinden alışveriş yapabiliyorlar. Bu konuyu ayrıca düşünmeli ve bir mobil uygulama yaptırılmalıdır. Mobil uygulama sadece alışveriş değil aynı zamanda insanlara reklam hizmeti de sunmaktadır. Özellikle kısa zamanda çok kişiye erişmek isteyenlerin mobil uygulama ile bunu sağladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. İnsanlar özellikle artık telefon üzerinden internete girdikleri için e-ticarette mobil uygulamanın önemi gittikçe artmaktadır.

En çok aranan elemanlar 2015

En çok aranan elemanlar

En çok aranan elemanlar 2015

Ülkemizde maalesef insanları yönlendiren kiler olmadığı için insanların %50 den fazlası yanlış meslek ve iş gruplarına gidip çalışmaya başlıyor. Bunun Avrupa’da daha da yaygınlaşması ve son 20 yıldır özellikle öğrencileri hangi alanlarda boşluk var ise oralara yönlendirmeleri son derece önemli bir gelişmedir. Ülkemizdeki genç nüfusun fazla olduğunu düşünecek olursak, bizlerde de böyle bir yönlendirme olması gerekmektedir. Fakat olmadığı içinde bugün sizlere kendimiz bir makale hazırladık.

Türkiye’de en çok aranan elemanlar hangileridir ve hangi sektörler en çok eleman arıyor bugün hep beraber bakacağız. Sizlere sektörleri ve elemanları söyleyeceğimiz bu makalemiz sayesinde belki de iş hayatınız değişebilir. Bugün maalesef birçok kişi kafasına taktığı işi ararken, aslında açık bulunan sektörlere pek bakmayarak doğruyu yapmıyorlar.

Türkiye’de en çok aranan elemanlar hangileridir?

– Muhasebe-ön muhasebe elemanı

– Sekreter

– Garson

– Satış elemanı

– Kuaför

– Şoför

– Oto elemanı

– Tornacı-Kaynakçı

– Temizlik elemanı

– Elektrik teknisyeni

Sıralamış olduğumuz bu liste en çok aranandan en az aranana kadar sıralanmıştır. Bu sebepten dolayı en üstte yer alan sektörden başlayarak iş aramanız daha yararlı olacaktır.

Sağlık, hizmet, turizm ve restoran sektörlerinde çok ciddi elemanlar aranmaktadır. İlanların büyük bir kısmı bunlardan oluşmakta ve insanlar bu ilanlar sayesinde iş bulmaktadır. Sağlık sektörü belki bunlar arasında sizlere mantıklı gelmeyebilir ancak; ara eleman dediğimiz elemanlarda şuanda ciddi anlamda ülkemizde eksikler bulunmaktadır.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere

Kendi İşini Kurmak

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere

Kendi işini kurmak isteyenlere yazdığımız bu makalemizde bazı öğütlerimiz ve bazı yardımcı bilgilerimiz olacak. Daha önce defalarca kendi işini kurmuş birisi olarak bu makalemizde sizlere aslında bildiğiniz ama unuttuğunuz şeyleri hatırlatacağız.

Öncelikle kendi işini kurmak isteyenlere ilk tavsiyemiz, lerini kurarken kesinlikle başlarında olmalarıdır. Bugün birçok kişi kendi işini kurarken, başında durmayıp farklı kişilerin başında durmasına izin verebiliyor. Eğer işlerinize yetişemiyorsanız ve başkalarını işin başına koyacaksanız, kesinlikle bu hataya düşmemelisiniz. İşinin her ayrıntısında, en küçük bir parçasında bile başında kendiniz durmalı ve kendiniz her karesinde kararları almalısınız. Sizin adınıza karar alacak olan kişilere yakınınız dahi olsa güvenmemelisiniz.

İkinci olarak ise, kendi işini kurmak isteyenlere maddi olanakları çok yok ise biraz daha beklemelerini öneriyorum. Borç para alıp kendi işini kurmak oldukça zor bir iştir. İlerleyen zamanlarda parayı ödeyememek eğer sizleri sıkıntıya sokacak ise, kimseden (banka dahil) para almamalı ve işinizi ertelemelisiniz. Çünkü bugün birçok kişi kendi işimin patronu olacağım diye hevesleniyor ve büyük borç bataklarına giriyor. Çekler ve senetler imzalanıyor ama sona geldiğimiz de başarılı olan kişilerin sayısı yok denecek kadar az kalıyor. Bu sebeple kendi işini kurmak isteyenlere maddi güce sahip olması gerektiğini bir kez daha buradan hatırlatalım.

Üçüncü olarak ise, gireceği sektörü çok dikkatli bir şekilde incelemesi gerekiyor. Eğer gireceği sektör bilmediği ya da çok uzak olduğu bir sektör ise, kesinlikle ama kesinlikle girmemelidir. Bugün birçok kişi yanındaki kişilerin yardımları ile yeni sektörlere girmeye çalışmış ve son olarak da hüsrana uğramıştır. Bu sebepten dolayı eğer bildiğiniz ve anladığınız bir iş var ise girin, yok ise kesinlikle girmeyiniz demek isteriz. Eğer herkes kendi bildiği işi yapacak olursa, hem ülke ekonomisi daha iyiye giderken, hem de iş yeri sahipleri mağdur durumda kalmazlar.

Son olarak kendi işini kurmak isteyenlere tavsiyemiz, her zaman işlerinin başlarında durmaları ve bir an olsun kimseye işlerini emanet etmemeleridir. Çünkü tecrübeler bana gösteriyor ki, çok yakınlarınıza bile kendi işinizi emanet ettiğiniz zaman, zarar edebilecek olma ihtimaliniz bile çok yüksektir.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Herkesin bu konuyu araştığına eminiz. Birçok kişi devletten hibe kredi almak ve aldığı kredi ile iş kurmak istemektedir. Eğer sizlerde hibe kredi almak istiyorsanız öncelikli olarak devleti bu konuda ikna etmelisiniz. Eğer devlet ikna olursa size çok ciddi ama çok ciddi rakamlarda kredi verebilir ve başka teşviklerde sunabilir. Elektrik, su ve doğalgaz gibi birçok teşvik devletin vermekte olduğu ve yatırımcıların yüzünü güldüren teşviklerdir.

Peki, ama hibe kredisi nasıl alınır? Hibe kredisi almak için ne yapmak gerekir?

Devlet hibe kredi için karşı taraftan çok ciddi projeler beklemektedir. Ülkenin kalkınmasını sağlayacak ve iş istihdamını artıracak eğer bir iş bulursanız ya da bir projeniz olursa, devletten çok ciddi miktarlarda hibe kredi alabilirsiniz. Geri ödemesiz olduğu için bu krediyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bugün büyük yatırım yapmak isteyen birçok kimse bu krediler için başvurularda bulunmakta falan her zaman bu kredileri alamamaktadır. Eğer sizlerde bu tarz bir kredi için başvuruda bulunacaksanız kesinlikle iyi bir proje ile karşılarına çıkmanız gerekecektir.

KOSGEB dediğimiz sistem bu tarz işlerle ilgilenmektedir. 30 bin TL ile 70 bin TL arasında kredi vermekte olan KOSGEB bir süre eğitim verdikten sonra sizlere kredinizi hazırlamakta ve vermektedir. Fakat eğer sizlerin daha büyük ve güzel bir projesi var ise ve daha yüksek miktarlarda para gerekiyorsa, bunu oradaki görevlilere anlatabilir ve üst kurumlarla görüşebilirsiniz.

Hibe kredi almak için başvurularda bulunan birçok kişi küçük işler için alıyor olsa da büyük işler için biraz daha ısrarcı ve iyi projeye sahip olması gerekmektedir. Devletin hibe kredi verirken en çok dikkat ettiği şey ise milli bir proje olmasıdır. Eğer devlete milli bir proje sunmaz iseniz, hibe kredi alma gibi bir şansınızda kalmayacaktır. Çünkü devletin bu hibe kredi projesi paranın ülkemizde kalması ve ülkenin kazanması içindir. Sizler paranın yurtdışına çıkmasına eğer izin verecek olursanız bu tarz hibe kredilerini alma şansınızda asla kalmayacak ve devlet size karşı olumsuz davranacaktır.

Forex İle Para Kazanılır Mı?

Forex İle Para Nasıl Kazanılır?

Forex İle Para Kazanılır Mı?

Forex karşımıza son 4 yıldır çok sık çıkan bir internet yatırım aracıdır. Bugün birçok kişi Forex sitelerine üye olup buralardan iş yapmaktadır. Yapılan işler ile para kazanan kişiler aynı zamanda kendilerini ekonomi sektöründe de çok ciddi şekilde geliştirmektedir.

Peki, ama Forex ile para kazanılır mı?

İsterseniz bu sorumuzun cevabına beraber bakalım.

Öncelikle Forex için birçok internet sitesi bulabilirsiniz. Güvenilir ve en çok tercih edilen bir Forex sitesine girdikten sonra öncelikli olarak bir deneme hesabı açabilirsiniz. Açtığınız deneme hesabı ile bir süre yatırımlar yapabilir ve yaptığınız bu yatırımlar ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Birden para yatırıp, gerçek para ile işlem yapmak çok akıllıca olmayacaktır. Bu sebepten dolayı deneme hesabını iyice öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Forex siteleri aynı zamanda sizlere birçok eğitimde vermektedir. Burada çalışan uzman ekipler tarafından eğitim alacak ve hangi zamanlarda ne yapmanız gerektiğine karar vereceksiniz. Belirli bir süre buradaki uzmanlarla yatırım yaptıktan sonra artık kendinizi hazır hissettiğiniz anda para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette sadece buradaki çalışanları değil aynı zamanda kendinizin de piyasayı takip etmesi gerekecektir. Bugün birçok kişi oturduğu yerden hiçbir şey yapmadan para kazanabiliyor. Üstelik bu tarz internet sitelerin telefonlar içinde uygulamaları olduğu için ister otobüste isterseniz de dışarıda gezerken yatırımlarınıza devam edebilirsiniz.

Forex ile para kazanılır mı? Forex ile para nasıl kazanılır? Şimdi bu iki sorumuza daha net cevaplar arayacağız.

Forex ile para kazanma şansınız çok yüksektir. İlk olarak Forex yatırımcısı olarak korkudan uzaklaşmalı ve soğuk kanlı olmalısınız. Yatırımcılar her zaman ilk seferde para kazanamazlar ancak; daha sonraki aşamalarda para kazanma olasılıkları oldukça yüksektir.

Para kazanmak isteyenler, altın, dolar, euro, borsa ve petrol piyasalarını iyi bilmeli ve bu alanlardaki her haberi dinlemelilerdir. Bu piyasalar üzerinden para kazanacak olan kişiler sadece Türkiye’yi değil aynı zamanda dünyayı da dikkatlice takip etmelidir. Forex ile para kazanmak elbette ilk başlarda hiç kolay olmayacak ve belli bir süre kaybettirecektir. Bu nedenle makalemizin de ilk başlarında dediğimiz gibi bir deneme hesabı ile belli bir süre yatırım yapmalı ve durumlarınıza göt atmalısınız.

Forex’in en güzel yanı ise kazandığınız paranızın hesabınızda durması ve istediğiniz zaman buradan çekebiliyor olmanızdır. Birçok farklı para kazanma yöntemleri içerisinde paranız çok sonraları hesabınıza yattığı için para kazanma şevkiniz kaçabilir. Fakat Forex ile paranızı anında hesabınıza alabileceğiniz için gönül rahatlığı ile yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Forex hesabı olanlar bir zaman sonra bu hesaplarında yeterli olmadığını ve daha çok hesap açarak daha çok kazanma hevesi içine girebiliyorlar. Bunun yanlış olduğunu ve ekonomi sektöründe her zaman dikkatli olmak gerektiğini de hatırlatmalıyız. Büyük bir hırs ile daha çok kazanmak isterken birden tökezlemeyi kimse istemez. Bu nedenle bu konu üzerinde de dikkatli olmalı ve yatırımlarınızı buna göre gerçekleştirmelisiniz.

Polis Nasıl Olunur 2015

Polis Nasıl Olunur

Polis Nasıl Olunur 2015

Bugün birçok kişi kendi mesleğini yapamadığı için ya da iş bulamadığı için zorla polis mesleğini seçmek zorunda kalabiliyor. Bugün sizlere 2015 yılında nasıl polis olunur ve nasıl bu yolda ilerleyebilirsiniz onu anlatacağız. Eğer polis olmak istiyorsanız, bunun zorluklarına da katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü mesleğin birçok zorluğu bulunmaktadır. Özellikle eğitimlerinin çok ağır olması birçok kişiyi erkenden pes ettirebiliyor.

Polis nasıl olunur sorusuna cevap arıyorsanız bunun birçok cevabı bulunmaktadır. Öncelikli olarak küçük yaşlarda polis lisesine başvuruda bulunabilir ve buradan yetişerek polis olabilirsiniz. Aynı zamanda sadece lise yıllarında değil, üniversite yıllarından sonrada polis okullarına başvuruda bulunarak polis olabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere koruma memurluğu kanunu çıkmak üzere. Bu koruma memurluğu sayesinde birçok kişi 2 – 6 yıl arasında polisliğe geçebilecek. Eğer lise mezunu iseniz ve aldığınız eğitimler yeterli ise 6 yılsonunda polis olabileceksiniz. Yine aynı şekilde üniversite mezunu iseniz 2 yıl koruma memuru kaldıktan sonra eğer isterseniz polisliğe geçebilirsiniz. 2015 yılında en kolay polis olma şekli sanırım koruma memurluğundan geçiş olacaktır. Koruma memurluğunun 2015 yılında ciddi bir patlama yapacağını düşünen uzmanlar, polis olmak isteyenlerin buralardan çok ciddi şekilde geçiş yapacağını da belirtiyor.

Polis nasıl olunur sorusuna cevaplarımız bu şekilde olup, asıl sorunun polis olduktan sonra neler ile karşılaşacak olacağınızdır. Çünkü polis olmak kolay bir iş olup, sonrasında karşılaşacağınız zorluklar ve elbette birde alacağınız maaş miktarı son derece önemli olacaktır.

Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi

Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi

Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi

UMYS yani Ulusal Mali Yardımlaşma Sistemi, herhangi bir ürünün satıldığı bir platform değildir. Ek gelir elde etmek isteyen insanların hiçbir şey yapmadan para kazandığı bu platforma sadece kayıt olmanız yeterli olacaktır. Dünyanın birçok yerindeki insanlar sizlere para gönderilecek ve sizlerde oturduğunuz yerden para kazanacaksınızdır. 

Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi sayesinde para kazanmak isteyenler sadece sisteme kayıt yaptıracak ve kayıt sonrasında ise 55 TL para ödeyecekler. Sisteme kayıt olabilmek için bu sistem içerisinde bulunan birisinin davet linkini bulmak gerekmektedir. Kayıt ve ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 55 TL 7 kişiye bölüştürülecektir. 10 lira listedeki son üyenin hesabına aktarılmaktadır. 5er lira ise 6. 5. 4. 3. ve 2. kişilere gönderilmektedir. 15 TL ise ilk sırada bulunan üyenin hesabına ve kalan 5 TL ise Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi ana hesabına aktarılmaktadır. 

Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi ile çok para kazanmak isteyenler sistemi daha yakından incelemeleri gerekmektedir. Üye olmak ve referans linkinizi yani davetiyenizi panelinizden alıp çokça paylaşmak size daha çok para kazandıracaktır. Her gelen yeni üye sayesinde sizler listede birer adım yukarı çıkacak ve zamanla daha çok para kazanacaksınız. Aylık olarak çok ciddi para kazanan kişilerUmys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi sayesinde kendi faturalarının en azından bir kısmını ödeyebiliyorlar. Durum böyle olunca ek gelire ihtiyacı olan kişilerin böyle bir sisteme kayıt olması hem yararlı hem de sağlıklı oluyor.

Umys.org adresine kayıt olmak ve çok para kazanmak isteyenler buraya tıklayabilirler. Tıkladıktan sonra kayıtlarını yaptırabilir ve gönül rahatlığı ile oturdukları yerden hiçbir şey satmadan ya da yapmadan para kazanabilirler. Umys.org – Ulusal Mâli Yardımlaşma Sistemi PTT ve Paypal üzerinden ödemelerini gerçekleştirmekte ve ödeme dekont kanıtlarını da kendi sitesi üzerinden kullanıcıları ile paylaşmaktadır.