ÜNİVERSİTE SINAVI KALKIYOR

17 Nisan 2015 Cuma, 01:08

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri için Ak Parti seçim beyannamesini açıklarken bir dizi açıklamalarda bulundu.

ÜNİVERSİTE SINAVI KALKIYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri için Ak Parti seçim beyannamesini açıklarken bir dizi açıklamalarda bulundu. Bunlar arasında eğitim konusunda değinen Başbakan, çok önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda eğitimin kalitesini yükseltmek ve eğitime daha fazla değer vermek isteyen Davutoğlu, konuları kısa kısa özetleyerek eğitim ülkemizde daha iyi bir yere gelmesi için çalışacağı dedi.

LİSE SON 2 SINIF ÜNİVERSİTEYE YÖNELİK OLACAK

Açıklamasında üniversiteye yönelik olarak lisenin son 2 yılında fakülte derslerinin verilmesini gerçekleştireceklerini söyleyen Davutoğlu’nun bu konuşması, üniversite sınavı kalıyor yorumlarına yol açtı. Birçok kişi böyle bir eğitimin verilmesi sonunda üniversite sınavına gerek kalmayacağını savunurken, birçok kimsede üniversiteye girmenin daha da zorlaşacağını savundu.

ÜNİVERSİTE SINAVI DEĞİŞİYOR

 Öğrencilerin sınavda çok stresli olduklarını ve bu durumun kendilerini de rahatsız ettiğini ifade eden Başbakan, bu konu ile ilgili de düzenlemelerin yapılacağını belirtti. TEOG sınav sistemi gibi bir sınav sisteminin gelmesi beklenen üniversite sınavında da, yıllara bölünmesi ve öğrencilerin rahatlıkla sınavlara girip çıkmaları hedeflenmektedir.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.