Üniversite öğrencisi Özgecan’ın öldürülmesi

17 Şubat 2015 Salı, 11:11
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Rize Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Emen: “Suçluya verilecek en üst cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olması gerekiyor”Üniversite öğrencisi Özgecan’ın öldürülmesi

– Rize Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Emen: “Suçluya verilecek en üst cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olması gerekiyor”

RİZE (AA) – Rize Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Emen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesine ilişkin, “Suçluya verilecek en üst cezanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası olması gerekiyor” dedi.

Emen, Memur-Sen İl Başkanlığında, Sağlık-Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve sağlık kurumlarda görev yapan kadın personelle basın açıklaması yaptı.

Emen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice bir cinayete kurban gitmesinin, Memur-Sen camiasını da derinden sarstığını ve yaraladığını belirtti.

Bu elim hadiseyle dünyada ve Türkiye’de, hemen hemen her gün kadınların öldürüldüğüne, cinsel veya fiziki şiddete maruz kaldığına hep beraber tanıklık ettiklerini ifade Emen, “Devlet tüm kurumlarıyla kadına şiddet içeren saldırganlığa karşı caydırıcı yasal önlemler almalı ve şiddet uygulaması muhtemel kişi ve grupları etkisizleştirici, bunlara karşı kadını koruyucu yasal ve idari mekanizmalar kurulmalıdır. Suç oluşmadan önlenmesi için Allah’ı kendisine şahdamarından daha yakın, her an her her mekanda, hiçbir aracı kişi ya da kurum olmaksızın hisseden insanla bütünleşen bilinçli nesil yetiştirilmesi için toplumun ve eğitim sisteminin ciddi bir ıslaha ihtiyacı vardır” diye konuştu.
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.