Türkçe Siriyi O Seslendirdi

14 Nisan 2015 Salı, 12:35

Türkçe Siri geldikten sonra birçok kişinin acaba bu ses kime ait diye düşünmesinin ardından sesin kime ait olduğu ortaya çıktı.

Türkçe Siriyi O Seslendirdi

Türkçe Siri geldikten sonra birçok kişinin acaba bu ses kime ait diye düşünmesinin ardından sesin kime ait olduğu ortaya çıktı. Siri’ye Türkçe seslendirme yapan kişinin radyocu ve ses uzmanı Yelda Uğurlu olduğu ortaya çıkmış oldu.

iOS 8.3 ile ortaya çıkan Türkçe Siri her zaman merak konusu olmuştu ancak; son bilgilere göre bu kişi Yelda Uğurlu olduğu ortaya çıktı. Kendi sesini Siri üzerinde duyunca şaşırdığını ifade eden Uğurlu, konu ile ilgili birçok açıklama yaptı. Bir arkadaşının teklifi ile işi kabul ettiğini söyleyen Yelda Uğurlu Siri için seslendirme yaptığımı bilmiyordum diyerek açıklamada bulundu.

4 HAFTA SESLENDİRME YAPTI

Yelda Uğurlu yaptığı açıklamalarda bu işin çok zor olduğunu ve zaman zaman bırakma noktasına geldiğini belirtti. 4 hafta boyunca her gün çalışan Yelda Uğurlu sesinin 7 ay boyunca analiz edildiğini belirtti.  Bu zaman zarfında öncelikle bir sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Çok uzun bir sözleşme olduğunu söyleyen Uğurlu, harf harf seslendirme yaptığını, cümleleri doğru ve yanlış okuduğunu açıkladı. Zaman zaman boyun ve bel ağrılarının olduğunu söyleyen Uğurlu uykusunun geldiğini de söyledi.

SİRİ SESLENDİRMESİ İÇİN KAÇ PARA ALDI?

Çok para almadığını söyleyen Yelda Uğurlu, sözleşmede yazan maddeler gereğince tam rakamı açıklamak gibi bir durumun olmadığını söyledi. Fakat net bir rakam vermemiş olmasının yanında çok almadım demesi ise kullanıcıları şaşırttı. Ayrıca sözleşmede 5 yıl boyunca hiçbir bilişim firmasında seslendirme yapacağı maddesi de dikkat çekti.

TÜRKÇE SİRİ 3 YIL ÖNCE HAZIRLANMIŞ

Yelda Uğurlu, bu seslendirmeyi tam 3 yıl önce yaptığını açıkladı. Uğurlu, “ 3 yıl önce yaptığımız bir işti. Bugün yeni güncelleme ile geldiğini duyunca oldukça şaşırdım. Sesim gerçekten garip çıkmış, bana tren ve metro da ismini kullanacağı demişlerdi. “ dedi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.