ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE CUMHURBAŞKANI’NDAN KADRO MÜJDESİ

11 Nisan 2015 Cumartesi, 13:17
ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE CUMHURBAŞKANI’NDAN KADRO MÜJDESİ

ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE KADRO MÜJDESİ

ÖZEL GÜVENLİKÇİLERE CUMHURBAŞKANI’NDAN KADRO MÜJDESİ

Geçtiğimiz günlerde tüm Türkiye’yi yasa boğan Savcı Mehmet Kiraz’ın şehit edilmesi her çevrede farklı yorumlara sebep olmuştur. Konu ile ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığını ve kamudan kaldırılması gerektiğini ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından birçok güvenlik görevlisi üzülmüş ve herkes bir anlık boşlukta kalmıştı. Akılara ise “ Özel güvenlik tamamen kaldırılacak mı? “ sorusu gelmişti.

İran dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi verdi diyebiliriz. Erdoğan, konuşmasında şunlara değindi. “ Bunların içlerinde emekli olanlar var. Bunlar için bir şey diyemeyiz ancak; genç olan arkadaşlar ile ilgili bir çalışma yapılıp, bu gençlerin teşkilata alınması sağlanabilir. İçlerinde hevesli ve dinamik olan var ise emniyet teşkilatının ihtiyaçları doğrultusunda bir alım gerçekleştirilebilir. “ diyen Cumhurbaşkanı bir anlamda aslında müjdeyi verdi diyebiliriz.

Gazetecilerin sorularını cevaplamaya devam eden Erdoğan, özel güvenlik görevlilerinin ilk olarak kamu kuruluşlarından kaldırılacağını eğer talep olursa özel işletmelere de hazırlık yapabileceklerini belirtti. Avukatların aranması konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatların kendilerini aratmamasının doğru olmadığını belirtirken, böyle bir durumun bir daha meydana gelmemesi için çalışma yapıldığını bildirdi. Bu sebepten dolayı da bu yaklaşımın doğru olmadığını ve yeni vakaların olamaması için herkesin çaba göstermesi gerektiğini belirtti.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.