Nevruz kutlaması

20 Mart 2015 Cuma, 12:02
Nevruz kutlaması

Memur-Sen Genel Başkanvekili Kaya:Nevruz kutlaması

-Memur-Sen Genel Başkanvekili Kaya:

-“Aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini diliyor, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan nevruzun, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını istiyoruz”

ANKARA (AA) – Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini diliyor, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan nevruzun, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını istediklerini belirtti.

Kaya, nevruz kutlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vakti olduğunu ifade eden Kaya, nevruzun birleştirici yönüyle özel bir yerinin bulunduğunu söyledi.

Bayramların, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine aracılık eden günler olduğunu bildiren Kaya, şunları kaydetti:

“İşte bunun için nevruzu hep birlikte karşılamalı, kutlamanın mutluluğunu kardeşçe yaşamalıyız. Birbirimize sımsıkı kenetlenmeli, tüm farklılıklarımızın bu toprağın, asli unsuru olduğunu bilerek birbirimizi bağrımıza basmalıyız. Şimdi ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir.

Yeni ve güzel başlangıçların, sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olan nevruzun, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini diliyoruz. Barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan nevruzun, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını istiyoruz. Nevruz’la birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine yürekten inanıyoruz.”
AAYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.